Portal Pszczelarski

Pasieka Edukacyjna zorganizowała warsztaty z budowy ula 2017

pszczelarstwo mazowieckie Pasieka Edukacyjna Bogdan Dziubak relacja z wydarzenia

Wieczorem 12 stycznia 2017 r. odbyły się kolejne warsztaty organizowane przez Pasiekę Edukacyjną. Tematyka spotkania tym razem dotyczyła budowy ula.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na profilu Pasieki Edukacyjnej na portalu Facebook, zajęcia poprowadził Bogdan Dziubak. Było to wstępne spotkanie przygotowujące do zdecydowanie bardziej praktyczno-technicznych zajęć związanych z już samą budową domu dla pszczół. W trakcie spotkania opowiedziano o materiałach nadających się do stworzenia ula, a także wybrano najlepszy projekt.

Zajęcia w tym cyklu, zorganizowane w przyjaznej przestrzeni Warsztatu Warszawskiego, są skierowane w stronę zarówno osób, które chcą stworzyć własną pasiekę, jak również pasjonatów ochrony środowiska, którym los owadów nie jest obojętny. To okazja do poznania ludzi z podobną pasją. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w różnych terminach i miejscach w Warszawie – należy na bieżąco sprawdzać kalendarz wydarzeń.

Opracowano na podstawie:
Pasieka Edukacyjna, Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Pasieki Edukacyjnej!, http://www.stowarzyszeniesos.org.pl/zapraszamy-pierwsze-tym-roku-spotkanie-pasieki-edukacyjnej/, data publikacji: 2017.01.08, data odczytu: 2017.01.16.Liczba wyświetleń artykułu: 2080

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2017-01-19 10:48:12

no i tak trzymac brawo  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Wsparcie rynku produktów pszczelich w latach 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 - koszty podlegające refundacji oraz podmioty uprawnione do składania projektów

Obowiązki pszczelarza na koniec roku podatkowego

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie