Portal Pszczelarski

Pasieka Edukacyjna zorganizowała warsztaty z budowy ula 2017

pszczelarstwo mazowieckie Pasieka Edukacyjna Bogdan Dziubak relacja z wydarzenia

Wieczorem 12 stycznia 2017 r. odbyły się kolejne warsztaty organizowane przez Pasiekę Edukacyjną. Tematyka spotkania tym razem dotyczyła budowy ula.

Zgodnie z informacjami dostępnymi na profilu Pasieki Edukacyjnej na portalu Facebook, zajęcia poprowadził Bogdan Dziubak. Było to wstępne spotkanie przygotowujące do zdecydowanie bardziej praktyczno-technicznych zajęć związanych z już samą budową domu dla pszczół. W trakcie spotkania opowiedziano o materiałach nadających się do stworzenia ula, a także wybrano najlepszy projekt.

Zajęcia w tym cyklu, zorganizowane w przyjaznej przestrzeni Warsztatu Warszawskiego, są skierowane w stronę zarówno osób, które chcą stworzyć własną pasiekę, jak również pasjonatów ochrony środowiska, którym los owadów nie jest obojętny. To okazja do poznania ludzi z podobną pasją. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w różnych terminach i miejscach w Warszawie – należy na bieżąco sprawdzać kalendarz wydarzeń.

Opracowano na podstawie:
Pasieka Edukacyjna, Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Pasieki Edukacyjnej!, http://www.stowarzyszeniesos.org.pl/zapraszamy-pierwsze-tym-roku-spotkanie-pasieki-edukacyjnej/, data publikacji: 2017.01.08, data odczytu: 2017.01.16.Liczba wyświetleń artykułu: 1944

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2017-01-19 10:48:12

no i tak trzymac brawo  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.