Portal Pszczelarski

Pszczelarze z Małopolski spotkali się na opłatku z kard. Dziwiszem 2017

pszczelarstwo małopolskie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie Józef Bukowski Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich Koło Pszczelarzy w Limanowej Koło Pszczelarzy Kamianna Koło Pszczelarzy w Libiążu Koło Pszczelarzy w Kocmyrzowie

7 stycznia 2017 roku w Kurii Metropolitalnej w Krakowie przy Franciszkańskiej 3 odbyło się spotkanie opłatkowe. Jego Ekscelencja ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz zaprosił do siebie pszczelarzy, ogrodników i sadowników.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta, którą celebrowali również kapelani kół pszczelarzy. Po uroczystościach w kościele, zaproszeni goście spotkali się w sali papieskiej. Kardynał Dziwisz w przemówieniu życzył zgromadzonym wytrwałości oraz siły, by w roku 2017 osiągać jeszcze więcej sukcesów osobistych i zawodowych. Jako przedstawiciel Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie przemówił jego prezes Józef Bukowski, który podziękował kardynałowi Dziwiszowi za wszystkie dotychczas zorganizowane spotkania. Nie zabrakło również słów dotyczących problemów pszczelarstwa. W spotkaniu opłatkowym wzięli udział przedstawiciele kół pszczelarzy z Limanowej i Kamiannej, a także z Libiąża i Kocmyrzowa. Swój sztandar przywieźli pszczelarze z Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich. Pszczelarze w ramach wyjazdu zwiedzili także Kraków oraz Muzeum Historyczne – Podziemia Rynku.

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie, 33 Opłatek Kardynalski, http://wzp-krakow.pl/aktualnosci/id/225.html, data publikacji: 2017.01.13, data odczytu: 2017.01.16.Liczba wyświetleń artykułu: 1420

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie