Portal Pszczelarski

Czy pszczoły są odpowiedzialne za smog? Co miał na myśli Jan Szyszko?

pszczelarstwo w Polsce Jan Szyszko pszczoły a smog zapylanie roślin

Temat smogu w ciągu ostatnich dni pojawia się w mediach bardzo często. Podczas konferencji prasowej na temat smogu, minister środowiska Jan Szyszko wypowiedział zdanie, że: "Na zanieczyszczenie powietrza wpływa także zapylenie naturalne". Internauci zastanawiają się, czy minister obwinia pszczoły i trzmiele o smog. 

Komentarz ministra, umieszczony także na oficjalnym koncie na Twitterze resortu środowiska, wywołał falę pytań. Internauci pytają czym według ministra jest zapylanie naturalne, a także, czy pyłki traw i kwiatów pojawiające się wiosną odpowiadają za smog zimą. Nie mniej wiele było wątpliwości dotyczących domniemanej winy pszczół i trzmieli. Ministerstwo na razie nie odpowiedziało na te pytania. Być może jest to tylko niefortunny skrót myślowy, być może jednak za tym sformułowaniem stoi głębszy kierunek polityki resortu. 

Opracowano na podstawie:
Fakt 24, Ministerstwo środowiska obwinia pszczoły za smog?, http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ministerstwo-srodowiska-obwinia-pszczoly-za-smog/lp4yext, data publikacji: 2017.01.13, data odczytu: 2017.01.13.Liczba wyświetleń artykułu: 1627

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2017-01-19 10:47:35

czasem kompletnie nieruzumiem politykow od kiedy pszczoly moga robic cos zlego  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim