Portal Pszczelarski

Czy pszczoły są odpowiedzialne za smog? Co miał na myśli Jan Szyszko?

pszczelarstwo w Polsce Jan Szyszko pszczoły a smog zapylanie roślin

Temat smogu w ciągu ostatnich dni pojawia się w mediach bardzo często. Podczas konferencji prasowej na temat smogu, minister środowiska Jan Szyszko wypowiedział zdanie, że: "Na zanieczyszczenie powietrza wpływa także zapylenie naturalne". Internauci zastanawiają się, czy minister obwinia pszczoły i trzmiele o smog. 

Komentarz ministra, umieszczony także na oficjalnym koncie na Twitterze resortu środowiska, wywołał falę pytań. Internauci pytają czym według ministra jest zapylanie naturalne, a także, czy pyłki traw i kwiatów pojawiające się wiosną odpowiadają za smog zimą. Nie mniej wiele było wątpliwości dotyczących domniemanej winy pszczół i trzmieli. Ministerstwo na razie nie odpowiedziało na te pytania. Być może jest to tylko niefortunny skrót myślowy, być może jednak za tym sformułowaniem stoi głębszy kierunek polityki resortu. 

Opracowano na podstawie:
Fakt 24, Ministerstwo środowiska obwinia pszczoły za smog?, http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ministerstwo-srodowiska-obwinia-pszczoly-za-smog/lp4yext, data publikacji: 2017.01.13, data odczytu: 2017.01.13.Liczba wyświetleń artykułu: 1496

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2017-01-19 10:47:35

czasem kompletnie nieruzumiem politykow od kiedy pszczoly moga robic cos zlego

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.