Portal Pszczelarski

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sułkowie przykładem troski o pszczoły

pszczelarstwo małopolskie współpraca rolno-pszczelarska Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sułkowie

Na portalu Wiadomości Rolnicze Polska został zamieszczony reportaż z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Sułkowie, która ma niemalże 40-letnią tradycję w uprawie roślinnej. Dzięki niemu można poznać przepis na pozytywną koegzystencję pszczelarzy i rolników.

Na wysokie plony rzepaku wpływ ma bardzo wiele czynników. Istotne jest także podejmowanie działań zgodnych z naturą, w tym zapylanie upraw za pośrednictwem pszczół. Ryszard Ślepecki, prezes zarządu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Sułkowie, w rozmowie wspomina, że ważne jest stosowanie insektycydów bezpiecznych dla owadów zapylających. Na polach należących do spółdzielni każdego roku wystawiane są ule. Na kwiaty rzepaku stosowany jest środek Mospilan 20 SP, który jest bezpieczny dla pszczół. Jednak mimo wszystko opryski prowadzone są jedynie w nocy, gdy pszczoły zakończą obloty. Takie podejście sprawia, że w trakcie uprawy rolnej nie cierpią owady, a rolnicy i pszczelarze doskonale współpracują.

Opracowano na podstawie:
Wiadomości Rolnicze Polska, Tradycja i nowoczesność, http://www.wrp.pl/tradycja-i-nowoczesnosc/, data publikacji: 2017.01.13, data odczytu: 2017.01.13.Liczba wyświetleń artykułu: 1502

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie