Portal Pszczelarski

Marketing pszczelarski w teorii - promocja

Na obrazku: promocja-mix. Źródło obrazka: Urban S. Marketing produktów spożywczych, Wydawnictwo UE we Wrocławiu, Wrocław 2008, s. 149.

marketing pszczelarski promocja w pszczelarstwie promocja miodu

Marketing pszczelarski w teorii – promocja

W warunkach nowoczesnej gospodarki rynkowej nie wystarczy dzisiaj jedynie produkować, trzeba też umiejętnie sprzedać wytworzony produkt. Dotyczy to niemal wszystkich segmentów rynku, także sektora żywności.

Jednym z najważniejszych zasad każdego producenta żywności, w tym także pszczelarza, jest dotarcie z informacją o produkcie do docelowego odbiorcy, czyli tego, który nasz produkt kupi. Promocja miodu i innych produktów z pasieki powinna być prowadzona wielotorowo, z uwzględnieniem środków i możliwości danego gospodarstwa pasiecznego. Większość pasiek w Polsce to małe przedsiębiorstwa, które nie mogą pozwolić sobie na utrzymywanie całego działu marketingu. To dlatego właściciele pasiek w większości na własną rękę promują swój produkt na większą i mniejszą skalę. Skutecznymi narzędzia promocyjne w pszczelarstwie są niemal identyczne, jak w przypadku innych produktów żywnościowych. Ważna jest rozpoznawalna marka, reklama, dobrze prowadzony PR, a to wszystko powinno być połączone ze sprzedażą bezpośrednią i promocja tej sprzedaży. W ten sposób mamy szanse trafić do jak największej grupy odbiorców docelowych. Bardzo ważnym elementem promocji produktów pszczelarskich jest opakowanie – unikalne, odróżniające się na tle produktów konkurencji i przyjazne dla odbiorcy. Wszystkie te działania mają wykreować pozytywny wizerunek producenta miodu (i innych produktów pszczelarskich) w oczach klientów – zarówno tych aktualnych, jak i przyszłych. Pszczelarz musi też pamiętać, by wszystkie te działania nie były jednorazowe, tylko długofalowe – ich brak sprawi, że rynek o nas zapomni. A tę sytuację bardzo szybko wykorzysta konkurencja. 

Zobacz również:

Marketing pszczelarski w praktyce - promocja

Marketing mix w pszczelarstwie

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 5410

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.