Portal Pszczelarski

Koło Pszczelarzy w Pniewach obchodziło 80-lecie istnienia

pszczelarstwo wielkopolskie Koło Pszczelarzy w Pniewach Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu Zenon Walkiewicz Polski Związek Pszczelarzy w Warszawie

4 grudnia 2016 roku Koło Pszczelarzy w Pniewach obchodziło jubileusz 80-lecia swojego powstania. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w lokalnym kościele, by w dalszej kolejności przenieść się do restauracji.

Na stronie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Poznaniu ukazało się podsumowanie tego wydarzenia. Zenon Walkiewicz, pełniący funkcję sekretarza Koła w Pniewach, przybliżył zebranym długą historię jego działalności. Rozpoczyna się ona jeszcze w latach przed II wojną światową. Obecnie w Kole w Pniewach skupionych jest 8. pszczelarzy mających mniej niż 50 lat oraz 21. mających więcej lat. Pięciu pszczelarzy ma pasieki przekraczające liczebności 50 rodzin. Od 2006 roku pszczelarze skupieni w Kole korzystają z pomocy unijnej, dzięki czemu rozwijają stale swoje pasieki. Polski Związek Pszczelarzy w Warszawie kilkukrotnie odznaczał pszczelarzy z Pniew ważnymi nagrodami, w ten sposób honorując trud pszczelarzy.

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu, 80-lecie Koła Pszczelarzy w Pniewach, http://www.pszczolywzp.pl/index.php/galeria/54-80-lecie-kola-pszczelarzy-w-pniewach, data publikacji: 2017.01.11, data odczytu: 2017.01.12.Liczba wyświetleń artykułu: 1894

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kaczka po mazursku

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim