Portal Pszczelarski

Koło Pszczelarzy w Pniewach obchodziło 80-lecie istnienia

pszczelarstwo wielkopolskie Koło Pszczelarzy w Pniewach Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu Zenon Walkiewicz Polski Związek Pszczelarzy w Warszawie

4 grudnia 2016 roku Koło Pszczelarzy w Pniewach obchodziło jubileusz 80-lecia swojego powstania. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w lokalnym kościele, by w dalszej kolejności przenieść się do restauracji.

Na stronie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Poznaniu ukazało się podsumowanie tego wydarzenia. Zenon Walkiewicz, pełniący funkcję sekretarza Koła w Pniewach, przybliżył zebranym długą historię jego działalności. Rozpoczyna się ona jeszcze w latach przed II wojną światową. Obecnie w Kole w Pniewach skupionych jest 8. pszczelarzy mających mniej niż 50 lat oraz 21. mających więcej lat. Pięciu pszczelarzy ma pasieki przekraczające liczebności 50 rodzin. Od 2006 roku pszczelarze skupieni w Kole korzystają z pomocy unijnej, dzięki czemu rozwijają stale swoje pasieki. Polski Związek Pszczelarzy w Warszawie kilkukrotnie odznaczał pszczelarzy z Pniew ważnymi nagrodami, w ten sposób honorując trud pszczelarzy.

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu, 80-lecie Koła Pszczelarzy w Pniewach, http://www.pszczolywzp.pl/index.php/galeria/54-80-lecie-kola-pszczelarzy-w-pniewach, data publikacji: 2017.01.11, data odczytu: 2017.01.12.Liczba wyświetleń artykułu: 1677

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Czy smog szkodzi pszczołom? Hajnalka Szentgyörgyi przeprowadzi badanie

Rebelia w ulu - Dlaczego lepiej dbać o siostrę?

Część litewskich żołnierzy nie zje posiłków z miodem 2017