Portal Pszczelarski

Koło Pszczelarzy w Pniewach obchodziło 80-lecie istnienia

pszczelarstwo wielkopolskie Koło Pszczelarzy w Pniewach Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu Zenon Walkiewicz Polski Związek Pszczelarzy w Warszawie

4 grudnia 2016 roku Koło Pszczelarzy w Pniewach obchodziło jubileusz 80-lecia swojego powstania. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w lokalnym kościele, by w dalszej kolejności przenieść się do restauracji.

Na stronie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Poznaniu ukazało się podsumowanie tego wydarzenia. Zenon Walkiewicz, pełniący funkcję sekretarza Koła w Pniewach, przybliżył zebranym długą historię jego działalności. Rozpoczyna się ona jeszcze w latach przed II wojną światową. Obecnie w Kole w Pniewach skupionych jest 8. pszczelarzy mających mniej niż 50 lat oraz 21. mających więcej lat. Pięciu pszczelarzy ma pasieki przekraczające liczebności 50 rodzin. Od 2006 roku pszczelarze skupieni w Kole korzystają z pomocy unijnej, dzięki czemu rozwijają stale swoje pasieki. Polski Związek Pszczelarzy w Warszawie kilkukrotnie odznaczał pszczelarzy z Pniew ważnymi nagrodami, w ten sposób honorując trud pszczelarzy.

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu, 80-lecie Koła Pszczelarzy w Pniewach, http://www.pszczolywzp.pl/index.php/galeria/54-80-lecie-kola-pszczelarzy-w-pniewach, data publikacji: 2017.01.11, data odczytu: 2017.01.12.Liczba wyświetleń artykułu: 1575

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.