Portal Pszczelarski

Rolnictwo miejskie - nowy typ wytwarzania produktów żywnościowych

pszczelarstwo w Polsce rolnictwo miejskie pszczelarstwo miejskie

Coraz wyższy poziom urbanizacji i przenoszenia się ludności ze wsi do miast, powoduje pojawianie coraz większych oznak tak zwanego rolnictwa miejskiego, którego widomą oznaką jest miejskie pszczelarstwo. Zatroszczenie się o uniezależnienie od wsi i jej płodów rolnych obecnie wydaje się być jedynie mrzonką, ale niewykluczone, że w przyszłości ten scenariusz się spełni.

Osoby propagujące rolnictwo miejskie przekonują, że ten typ wytwarzania produktów jest odpowiedzią na wyzwania XXI wieku. Produkcja żywności w miastach minimalizuje koszty związane z transportem i magazynowaniem produktów. Zwolennicy takiego modelu, w tym miejscy pszczelarze przekonują, że tworzone w ten sposób zasoby są ekologiczne i zapewniają maksymalną ochronę środowiska naturalnego. Miejskie pszczelarstwo ma służyć integracji społecznej, a także zwracać uwagę na problemy tych owadów. Podobna idea przyświeca zwolennikom miejskiej produkcji roślinnej i hodowli zwierząt. Miejskie rolnictwo może wpłynąć na obniżenie kosztów produktów spożywczych i w przyszłości pomóc z różnymi problemami (na przykład kurczeniem się powierzchni gruntów rolnych).

Opracowano na podstawie:
Sady Ogrody, Rolnictwo miejskie - chwilowa moda czy niedaleka przyszłość?, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/rolnictwo_miejskie_chwilowa_moda_czy_niedaleka_przyszlosc,8348.html, data publikacji: 2017.01.11, data odczytu: 2017.01.12.Liczba wyświetleń artykułu: 1296

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.