Portal Pszczelarski

Termin składania PIT-6 przez pszczelarzy 2017

pszczelarstwo w Polsce opodatkowanie pasieki podatki w pszczelarstwie

Do 20 stycznia jest czas, by złożyć deklarację PIT-6 do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej. Taki obowiązek dotyczy właścicieli pasiek o liczbie zadeklarowanych rodzin przekraczających 80 i kwalifikujących się do działów specjalnych produkcji rolnej. 

Informacja na ten temat została zamieszczona między innymi na stronie internetowej Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Szczecinie. Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Finansów, termin złożenia deklaracji uległ zmianie od 1 stycznia 2016 roku. Do 20 stycznia czas mają podatnicy, którzy dochód z działów specjalnych produkcji rolnej w 2016 roku będą ustalać na podstawie norm szacunkowych dochodu z określonej powierzchni upraw lub jednostki produkcji zwierzęcej. Deklaracji PIT-6 za ubiegły rok nie są zobowiązani składać podatnicy, którzy dochód ustalają na podstawie prowadzonej księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg rachunkowych.  

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie, PASIEKI POWYŻEJ 80 RODZIN - DNIA 20 STYCZNIA 2017 ROKU UBIEGA TERMIN SKŁADANIA DEKLARACJI PIT6, http://pszczoly.szczecin.pl/nowa/home/aktualnosci/192-pasieki-powyzej-80-rodzin-dnia-20-stycznia-2017-roku-ubiega-termin-skladania-deklaracji-pit6.html, data publikacji: 2017.01.09, data odczytu: 2017.01.09.
Ministerstwo Finansów, Nowy termin do złożenia deklaracji PIT-6, http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/6Wwm/content/nowy-termin-do-zlozenia-deklaracji-pit-6, data publikacji: 2015.10.05, data odczytu: 2017.01.10.Liczba wyświetleń artykułu: 2297

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Różowe stringi z miodem

Bigos z miodem

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.