Portal Pszczelarski

Termin składania PIT-6 przez pszczelarzy 2017

pszczelarstwo w Polsce opodatkowanie pasieki podatki w pszczelarstwie

Do 20 stycznia jest czas, by złożyć deklarację PIT-6 do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej. Taki obowiązek dotyczy właścicieli pasiek o liczbie zadeklarowanych rodzin przekraczających 80 i kwalifikujących się do działów specjalnych produkcji rolnej. 

Informacja na ten temat została zamieszczona między innymi na stronie internetowej Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Szczecinie. Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Finansów, termin złożenia deklaracji uległ zmianie od 1 stycznia 2016 roku. Do 20 stycznia czas mają podatnicy, którzy dochód z działów specjalnych produkcji rolnej w 2016 roku będą ustalać na podstawie norm szacunkowych dochodu z określonej powierzchni upraw lub jednostki produkcji zwierzęcej. Deklaracji PIT-6 za ubiegły rok nie są zobowiązani składać podatnicy, którzy dochód ustalają na podstawie prowadzonej księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg rachunkowych.  

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie, PASIEKI POWYŻEJ 80 RODZIN - DNIA 20 STYCZNIA 2017 ROKU UBIEGA TERMIN SKŁADANIA DEKLARACJI PIT6, http://pszczoly.szczecin.pl/nowa/home/aktualnosci/192-pasieki-powyzej-80-rodzin-dnia-20-stycznia-2017-roku-ubiega-termin-skladania-deklaracji-pit6.html, data publikacji: 2017.01.09, data odczytu: 2017.01.09.
Ministerstwo Finansów, Nowy termin do złożenia deklaracji PIT-6, http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/6Wwm/content/nowy-termin-do-zlozenia-deklaracji-pit-6, data publikacji: 2015.10.05, data odczytu: 2017.01.10.Liczba wyświetleń artykułu: 2205

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

II Konferencja Młodych Naukowców "Współczesne Uwarunkowania Działalności Gospodarstw Pasiecznych"

Pszczoły w przysłowiach i cytatach

Zmarł pszczelarz - Czesław Nadolny 2017

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.