Portal Pszczelarski

Termin składania PIT-6 przez pszczelarzy 2017

pszczelarstwo w Polsce opodatkowanie pasieki podatki w pszczelarstwie

Do 20 stycznia jest czas, by złożyć deklarację PIT-6 do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej. Taki obowiązek dotyczy właścicieli pasiek o liczbie zadeklarowanych rodzin przekraczających 80 i kwalifikujących się do działów specjalnych produkcji rolnej. 

Informacja na ten temat została zamieszczona między innymi na stronie internetowej Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Szczecinie. Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Finansów, termin złożenia deklaracji uległ zmianie od 1 stycznia 2016 roku. Do 20 stycznia czas mają podatnicy, którzy dochód z działów specjalnych produkcji rolnej w 2016 roku będą ustalać na podstawie norm szacunkowych dochodu z określonej powierzchni upraw lub jednostki produkcji zwierzęcej. Deklaracji PIT-6 za ubiegły rok nie są zobowiązani składać podatnicy, którzy dochód ustalają na podstawie prowadzonej księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg rachunkowych.  

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie, PASIEKI POWYŻEJ 80 RODZIN - DNIA 20 STYCZNIA 2017 ROKU UBIEGA TERMIN SKŁADANIA DEKLARACJI PIT6, http://pszczoly.szczecin.pl/nowa/home/aktualnosci/192-pasieki-powyzej-80-rodzin-dnia-20-stycznia-2017-roku-ubiega-termin-skladania-deklaracji-pit6.html, data publikacji: 2017.01.09, data odczytu: 2017.01.09.
Ministerstwo Finansów, Nowy termin do złożenia deklaracji PIT-6, http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/6Wwm/content/nowy-termin-do-zlozenia-deklaracji-pit-6, data publikacji: 2015.10.05, data odczytu: 2017.01.10.Liczba wyświetleń artykułu: 2083

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.