Portal Pszczelarski

Wparcie pszczelarstwa przez Unię Europejską 2017

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo w Unii Europejskiej Wsparcie rynku produktów pszczelich

Obecnie trwa zaplanowana część programu wsparcia pszczelarstwa w Polsce. Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej, fundusze na ten cel wynoszą 17,8 miliona euro. Jest to więc wynik aż o ponad milion euro wyższy, niż w poprzedniej edycji.

W krajach należących do Unii Europejskiej, pszczelarstwo wspiera się od roku 1997. Dzięki temu lepiej rozwijają się obszary wiejskie, a także utrzymana zostaje równowaga ekologiczna. W Polsce działania w tym zakresie realizowane są dzięki programowi Wsparcie rynku produktów pszczelich. W połowie jest to program finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolniczego Gwarancji, a w połowie przez budżet państwa. Od czasu wstąpienia do Unii Europejskiej, program został do realizacji powierzony Agencji Rynku Rolnego. 

Poprzednia edycja pozwoliła na uzyskanie 16,5 miliona euro, z czego większość przeznaczono na zakup sprzętu pszczelarskiego i szkolenia, a także na walkę z warrozą. W tegorocznej edycji refundacji podlegają koszty szkoleń, zakup sprzętu, zakup leków, zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej, analiza jakości miodu, a także zakup matek.

Opracowano na podstawie:
Polska-Ziemia, Warto wspierać pszczelarstwo, http://www.polska-ziemia.pl/2016/12/27/warto-wspierac-pszczelarstwo/, data publikacji: 2016.12.27, data odczytu: 2017.01.10.Liczba wyświetleń artykułu: 955

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.