Portal Pszczelarski

Akademia Przyjaciół Pszczół - finał akcji pszczelarskiej

pszczelarstwo śląskie Akademia Przyjaciół Pszczół akcja pszczelarska Z Kujawskim pomagamy pszczołom Wielki Dzień Miodu

Kilka miesięcy trwały zmagania miłośników pszczół w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół. Rywalizację wśród uczniów wygrał Eco Team z Tworkowa.

Uczniowie brali udział w rywalizacji już po raz trzeci, co roku otrzymując wyróżnienie. W tym roku nagrodą główną było dofinansowanie wyposażenia sali przyrodniczej, a także nagrody rzeczowe. W całym konkursie wzięły udział aż 154 szkoły z terenu całej Polski. Rywalizacja trwała przez trzy miesiące. Zmagania wymagały na biorących w nich udział uczniach wykonywanie zadań indywidualnych oraz grupowych. 

Całą ideą konkursu była informacja na temat olbrzymiej roli pszczół. Dzieci, ale nie tylko, dowiedziały się wiele na temat ochrony i pomocy tym pożytecznym owadom. Uczniowie z Tworkowa w ramach zadania odwiedzili kilku okolicznych pszczelarzy. W ramach akcji zwycięskie dzieci zorganizowały też Wielki Dzień Miodu oraz rozwiesiły w okolicznych sklepach plakaty zachęcające do ratowania pszczół. Uczniowie sadzili także rośliny miododajne.

Opracowano na podstawie:
Nowiny.pl, ECO TEAM z Tworkowa - najlepszy zespół przyrodniczy w Polsce, http://www.nowiny.pl/124362-eco-team-z-tworkowa-najlepszy-zespol-przyrodniczy-w-polsce.html, data publikacji: 2017.01.05, data odczytu: 2017.01.09.Liczba wyświetleń artykułu: 1102

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

O co chodzi w BeePower!?

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Dlaczego warto być członkiem organizacji pszczelarskiej?

Oznaki zatrucia pszczół Cz. 1.

Marketing pszczelarski – etykieta

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.