Portal Pszczelarski

Akademia Przyjaciół Pszczół - finał akcji pszczelarskiej

pszczelarstwo śląskie Akademia Przyjaciół Pszczół akcja pszczelarska Z Kujawskim pomagamy pszczołom Wielki Dzień Miodu

Kilka miesięcy trwały zmagania miłośników pszczół w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół. Rywalizację wśród uczniów wygrał Eco Team z Tworkowa.

Uczniowie brali udział w rywalizacji już po raz trzeci, co roku otrzymując wyróżnienie. W tym roku nagrodą główną było dofinansowanie wyposażenia sali przyrodniczej, a także nagrody rzeczowe. W całym konkursie wzięły udział aż 154 szkoły z terenu całej Polski. Rywalizacja trwała przez trzy miesiące. Zmagania wymagały na biorących w nich udział uczniach wykonywanie zadań indywidualnych oraz grupowych. 

Całą ideą konkursu była informacja na temat olbrzymiej roli pszczół. Dzieci, ale nie tylko, dowiedziały się wiele na temat ochrony i pomocy tym pożytecznym owadom. Uczniowie z Tworkowa w ramach zadania odwiedzili kilku okolicznych pszczelarzy. W ramach akcji zwycięskie dzieci zorganizowały też Wielki Dzień Miodu oraz rozwiesiły w okolicznych sklepach plakaty zachęcające do ratowania pszczół. Uczniowie sadzili także rośliny miododajne.

Opracowano na podstawie:
Nowiny.pl, ECO TEAM z Tworkowa - najlepszy zespół przyrodniczy w Polsce, http://www.nowiny.pl/124362-eco-team-z-tworkowa-najlepszy-zespol-przyrodniczy-w-polsce.html, data publikacji: 2017.01.05, data odczytu: 2017.01.09.Liczba wyświetleń artykułu: 1156

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie