Portal Pszczelarski

Akademia Przyjaciół Pszczół - finał akcji pszczelarskiej

pszczelarstwo śląskie Akademia Przyjaciół Pszczół akcja pszczelarska Z Kujawskim pomagamy pszczołom Wielki Dzień Miodu

Kilka miesięcy trwały zmagania miłośników pszczół w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół. Rywalizację wśród uczniów wygrał Eco Team z Tworkowa.

Uczniowie brali udział w rywalizacji już po raz trzeci, co roku otrzymując wyróżnienie. W tym roku nagrodą główną było dofinansowanie wyposażenia sali przyrodniczej, a także nagrody rzeczowe. W całym konkursie wzięły udział aż 154 szkoły z terenu całej Polski. Rywalizacja trwała przez trzy miesiące. Zmagania wymagały na biorących w nich udział uczniach wykonywanie zadań indywidualnych oraz grupowych. 

Całą ideą konkursu była informacja na temat olbrzymiej roli pszczół. Dzieci, ale nie tylko, dowiedziały się wiele na temat ochrony i pomocy tym pożytecznym owadom. Uczniowie z Tworkowa w ramach zadania odwiedzili kilku okolicznych pszczelarzy. W ramach akcji zwycięskie dzieci zorganizowały też Wielki Dzień Miodu oraz rozwiesiły w okolicznych sklepach plakaty zachęcające do ratowania pszczół. Uczniowie sadzili także rośliny miododajne.

Opracowano na podstawie:
Nowiny.pl, ECO TEAM z Tworkowa - najlepszy zespół przyrodniczy w Polsce, http://www.nowiny.pl/124362-eco-team-z-tworkowa-najlepszy-zespol-przyrodniczy-w-polsce.html, data publikacji: 2017.01.05, data odczytu: 2017.01.09.



Liczba wyświetleń artykułu: 1407

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Ciasteczka imbirowe z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie