Portal Pszczelarski

Uchwały Rady Polskiego Związku Pszczelarskiego - grudzień 2016

pszczelarstwo w Polsce Polski Związek Pszczelarski Światowy Dzień Pszczół

15 grudnia 2016 roku odbyło się posiedzenie Rady Polskiego Związku Pszczelarskiego. W ramach posiedzenia podjęto uchwały na podstawie złożonych wniosków.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Polskiego Związku Pszczelarskiego, podjęto w sumie siedem uchwał. Pierwsza dotyczy pierwszego Światowego Dnia Pszczół, który odbędzie się 20 maja 2018 roku. Zgodnie z nią Zarząd Polskiego Związku Pszczelarskiego ma stworzyć koncepcję obchodów tego dnia.

Druga uchwała dotyczy prac na zmianami rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wykazu artykułów rolno-spożywczych przywożonych z zagranicy oraz ich minimalnej ilości podlegającej kontroli jakości handlowej. Rada Związku wystosowała propozycję, by ilość miodu naturalnego podlegającego kontroli zmniejszyć z pół tony do stu kilogramów.

Uchwała numer trzy dotyczy zaprezentowania w materiałach dla delegatów zjazdu Polskiego Związku Pszczelarskiego sprawozdania dotyczącego realizacji poszczególnych uchwał podjętych na zjeździe w Boguchwale.

Uchwała numer cztery ma związek z przedstawieniem projektu możliwości importu leków do walki z warrozą.

Uchwały numer pięć, sześć i siedem mają związek z administracją. Dotyczą konieczności przedstawiania prezentacji multimedialnych przez występujące osoby, zamieszczenia listy delegatów na zjazd Polskiego Związku Pszczelarskiego na oficjalnej stronie Związku, a także zamieszczenia listy imiennej członków Rady na stronie Związku.

Uchwały zostały przyjęte za sprawą głosowania.

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Uchwały z posiedzenia Rady 15.12.2016, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/uchwaly-z-posiedzenia-rady-15122016, data publikacji: 2017.01.04, data odczytu: 2017.01.09.

Zobacz również:

Światowy Dzień Pszczół - droga do święta pszczelarskiegoLiczba wyświetleń artykułu: 1236

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Skład miodu

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Chleb na owsiance z miodem