Portal Pszczelarski

Import miodu z Ukrainy - większy przez 3 lata

pszczelarstwo w Polsce miód z Ukrainy import miodu

Unia Europejska zwiększyła limity importu produktów rolnych z Ukrainy. Kwestia ta dotyczy także importu miodu.

Portal fruit-inform.com poinformował, że cały proces obejmujący negocjacje w tej sprawie ma potencjał do dalszego rozwoju. Taras Kutovoy, minister polityki rolnej i żywności Ukrainy zdradził, że początkowo partnerzy Ukrainy niechętnie odnosili się do zwiększenia kwot importu. To jednak upór strony ukraińskiej i zaangażowanie specjalistów przyczyniło się do systematycznego otwierania się na negocjacje. Aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Zwiększone limity dotyczą także miodu. Propozycja Komisji Europejskiej dotyczącej zwiększenia istniejących przydziałów dla produktów ukraińskich jest ważna trzy lata. Musi zostać zatwierdzona przez Parlament Europejski oraz państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Opracowano na podstawie:
Sady i Ogrody, UE zwiększyła limity importu produktów rolnych z Ukrainy, http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/ue_zwiekszyla_limity_importu_produktow_rolnych_z_ukrainy,8316.html, data publikacji: 2017.01.09, data odczytu: 2017.01.09.Liczba wyświetleń artykułu: 3611

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)