Portal Pszczelarski

Import miodu z Ukrainy - większy przez 3 lata

pszczelarstwo w Polsce miód z Ukrainy import miodu

Unia Europejska zwiększyła limity importu produktów rolnych z Ukrainy. Kwestia ta dotyczy także importu miodu.

Portal fruit-inform.com poinformował, że cały proces obejmujący negocjacje w tej sprawie ma potencjał do dalszego rozwoju. Taras Kutovoy, minister polityki rolnej i żywności Ukrainy zdradził, że początkowo partnerzy Ukrainy niechętnie odnosili się do zwiększenia kwot importu. To jednak upór strony ukraińskiej i zaangażowanie specjalistów przyczyniło się do systematycznego otwierania się na negocjacje. Aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Zwiększone limity dotyczą także miodu. Propozycja Komisji Europejskiej dotyczącej zwiększenia istniejących przydziałów dla produktów ukraińskich jest ważna trzy lata. Musi zostać zatwierdzona przez Parlament Europejski oraz państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Opracowano na podstawie:
Sady i Ogrody, UE zwiększyła limity importu produktów rolnych z Ukrainy, http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/ue_zwiekszyla_limity_importu_produktow_rolnych_z_ukrainy,8316.html, data publikacji: 2017.01.09, data odczytu: 2017.01.09.Liczba wyświetleń artykułu: 3299

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Biały miód leśny z Mount Oku

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.