Portal Pszczelarski

Film o pszczołach WFOŚiGW w Olsztynie

Źródło obrazka: screen z materiału youtube.com/embed/_Q5Ik9F2pfo

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie Zbigniew Lipiński pierzga propolis zupa pszczelarza przepis na krupnik krupnik z miodem przepis na krupnik z miodem film pszczelarski

Na portalu YouTube, na kanale należącym do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, ukazał się kolejny film z serii o tematyce przyrodniczej. Tym razem autorzy przedstawili w nim pszczoły.

Film jest krótkim wprowadzeniem do biologii pszczół i podstaw pszczelarstwa. Wystąpił w nim między innymi doktor Zbigniew Lipiński, właściciel pasieki, ale także naukowiec z Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie, który już od trzydziestu lat zajmuje się badaniem pszczół. Opowiedział on o ciekawych zwyczajach owadów, również tych powiązanych z rosnącym zatruciem środowiska, czyli zasklepiania zanieczyszczonej pierzgi propolisem. Film jest ciekawą propozycją na pokazanie podstaw pszczelarstwa osobom, które nie mają z tą dziedziną wiedzy zbyt wiele wspólnego. Proste wprowadzenie sprawdzi się doskonale.

Dzięki odcinkowi można również poznać przepis na ciekawą, nietypową zupę pszczelarza, pochodzącą z Warmii i Mazur – krupnik na słodko z miodem.

Opracowano na podstawie:
YouTube kanał Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, W służbie natury – Pszczoła, https://www.youtube.com/watch?v=_Q5Ik9F2pfo&feature=share, data publikacji: 2016.12.07, data odczytu: 2017.01.04.Liczba wyświetleń artykułu: 3723

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Bigos staropolski na winie z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II