Portal Pszczelarski

Pszczelarze z Radomska na Bajkowych Jasełkach 2016

pszczelarstwo łódzkie Rejonowe Koło Pszczelarzy w Radomsku Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

Radomszczańscy pszczelarze mieli okazję obejrzeć "Bajkowe Jasełka". Ostatnie spotkanie Rejonowego Koła Pszczelarzy w Radomsku miało miejsce w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Radomsko.pl, dzieci przygotowały ciekawy występ jasełkowy. Podczas spotkania pszczelarze podzielili się również opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej, w skład którego wchodzi także Koło z Radomska, obchodzi jubileusz 40-lecia istnienia. Z tej okazji podczas uroczystości wręczono również specjalne medale za współudział w rozwoju pszczelarstwa Ziemi Piotrkowskiej. Medal otrzymał również prezydent miasta Jarosław Ferenc.

Opracowano na podstawie:
Radomsko.pl, Opłatek u pszczelarzy, http://radomsko.pl/oplatek-u-pszczelarzy,ne,mg,1,8,1153, data publikacji: 2016.12.16, data odczytu: 2017.01.03.



Liczba wyświetleń artykułu: 1054

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Ocena projektu zakup leków w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014

Linia pszczół car: Woźnica

Spadź iglasta i liściasta

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom