Portal Pszczelarski

Koło Pszczelarzy w Czerwionce-Leszczynach otrzymało Karolinkę 2016

pszczelarstwo śląskie Koło Pszczelarzy w Czerwionce-Leszczynach Koło Pszczelarzy Ambroży

Na zakończenie grudnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach miała miejsce uroczystość związana z wręczeniem honorowych wyróżnień, czyli statuetek Karolinka. Są one przyznawane rokrocznie za wybitne zasługi związane z rozwojem i promocją gminy i miasta. 

W tym roku wśród wyróżnionych podmiotów znalazł się także miejscowe Koło Pszczelarzy w Czerwionce-Leszczynach (Koło Pszczelarzy Ambroży). Jego działalność rozpoczęła się już w roku 1927. Funkcjonowało ono również w trakcie wojny. W 1976 roku nastąpiła jego reaktywacja. Osoby zrzeszone w Kole regularnie się spotykają. W trakcie spotkań dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem nie tylko ze sobą, ale również z mieszkańcami gminy. Koło Pszczelarzy Ambroży prowadzi również działalność edukacyjną w szkołach oraz doprowadza do powstania nowych nasadzeń roślin. Koło opiekuje się strefą ochronną przy miejskiej oczyszczalni ścieków.

Wręczenie statuetki miało bardzo uroczystą oprawę. W jego trakcie wystąpiła między innymi piosenkarka Magda Umer. Osoby wyróżnione zostały nagrodzone owacjami na stojąco. 

Opracowano na podstawie:
Rybnik.com.pl, Czerwionka-Leszczyny: Karolinki rozdane. Kto otrzymał statuetkę?, http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,czerwionka-leszczyny-karolinki-rozdane-kto-otrzymal-statuetke,wia5-3266-32303.html, data publikacji: 2017.01.03, data odczytu: 2017.01.03.Liczba wyświetleń artykułu: 1685

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Konferencja Pszczelarska w Brzesku 2017

Adoptuj Pszczołę 3 - etap II

Wykaz linii hodowlanych pszczół dla których otwarto księgi - matki pszczele 2018

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Pierniczki na miodzie

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

O co chodzi w BeePower!?

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.