Portal Pszczelarski

Koło Pszczelarzy w Czerwionce-Leszczynach otrzymało Karolinkę 2016

pszczelarstwo śląskie Koło Pszczelarzy w Czerwionce-Leszczynach Koło Pszczelarzy Ambroży

Na zakończenie grudnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach miała miejsce uroczystość związana z wręczeniem honorowych wyróżnień, czyli statuetek Karolinka. Są one przyznawane rokrocznie za wybitne zasługi związane z rozwojem i promocją gminy i miasta. 

W tym roku wśród wyróżnionych podmiotów znalazł się także miejscowe Koło Pszczelarzy w Czerwionce-Leszczynach (Koło Pszczelarzy Ambroży). Jego działalność rozpoczęła się już w roku 1927. Funkcjonowało ono również w trakcie wojny. W 1976 roku nastąpiła jego reaktywacja. Osoby zrzeszone w Kole regularnie się spotykają. W trakcie spotkań dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem nie tylko ze sobą, ale również z mieszkańcami gminy. Koło Pszczelarzy Ambroży prowadzi również działalność edukacyjną w szkołach oraz doprowadza do powstania nowych nasadzeń roślin. Koło opiekuje się strefą ochronną przy miejskiej oczyszczalni ścieków.

Wręczenie statuetki miało bardzo uroczystą oprawę. W jego trakcie wystąpiła między innymi piosenkarka Magda Umer. Osoby wyróżnione zostały nagrodzone owacjami na stojąco. 

Opracowano na podstawie:
Rybnik.com.pl, Czerwionka-Leszczyny: Karolinki rozdane. Kto otrzymał statuetkę?, http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,czerwionka-leszczyny-karolinki-rozdane-kto-otrzymal-statuetke,wia5-3266-32303.html, data publikacji: 2017.01.03, data odczytu: 2017.01.03.Liczba wyświetleń artykułu: 1788

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

BeePower! w Polsce i za granicą

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Pierniczki na miodzie

Ogórki z miodem

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu