Portal Pszczelarski

Koło Pszczelarzy w Czerwionce-Leszczynach otrzymało Karolinkę 2016

pszczelarstwo śląskie Koło Pszczelarzy w Czerwionce-Leszczynach Koło Pszczelarzy Ambroży

Na zakończenie grudnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach miała miejsce uroczystość związana z wręczeniem honorowych wyróżnień, czyli statuetek Karolinka. Są one przyznawane rokrocznie za wybitne zasługi związane z rozwojem i promocją gminy i miasta. 

W tym roku wśród wyróżnionych podmiotów znalazł się także miejscowe Koło Pszczelarzy w Czerwionce-Leszczynach (Koło Pszczelarzy Ambroży). Jego działalność rozpoczęła się już w roku 1927. Funkcjonowało ono również w trakcie wojny. W 1976 roku nastąpiła jego reaktywacja. Osoby zrzeszone w Kole regularnie się spotykają. W trakcie spotkań dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem nie tylko ze sobą, ale również z mieszkańcami gminy. Koło Pszczelarzy Ambroży prowadzi również działalność edukacyjną w szkołach oraz doprowadza do powstania nowych nasadzeń roślin. Koło opiekuje się strefą ochronną przy miejskiej oczyszczalni ścieków.

Wręczenie statuetki miało bardzo uroczystą oprawę. W jego trakcie wystąpiła między innymi piosenkarka Magda Umer. Osoby wyróżnione zostały nagrodzone owacjami na stojąco. 

Opracowano na podstawie:
Rybnik.com.pl, Czerwionka-Leszczyny: Karolinki rozdane. Kto otrzymał statuetkę?, http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,czerwionka-leszczyny-karolinki-rozdane-kto-otrzymal-statuetke,wia5-3266-32303.html, data publikacji: 2017.01.03, data odczytu: 2017.01.03.Liczba wyświetleń artykułu: 2223

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie

Kasa fiskalna - czy sprzedając miód musisz ją mieć?