Portal Pszczelarski

Pszczelarze z Kalisza ofiarowali miód podopiecznym Pinokio 2016

pszczelarstwo wielkopolskie Jan Katarzyniak Miejsko-Powiatowe Koło Pszczelarzy w Kaliszu akcja pszczelarska

Pszczelarze z Kalisza podzielili się zebranym w swoich pasiekach miodem z dziećmi – podopiecznymi świetlicy socjoterapeutycznej "Pinokio", którą prowadzi stowarzyszenie Karan. To nie tylko słodki, ale przede wszystkim bardzo zdrowy podarunek.

Kaliscy pszczelarze wzorem lat ubiegłych, zrobili dzieciom słodką niespodziankę i to pomimo mniejszego zbioru miodu, o czym powiedział Jan Katarzyniak, prezes Miejsko-Powiatowego Koła Pszczelarzy w Kaliszu. Miód zostanie wykorzystany do przygotowania posiłków, jakimi są częstowane dzieci przychodzące na zajęcia w świetlicy. Donata Lis, jej szefowa, stwierdziła że młodym podopiecznym najbardziej smakują świeże bułki z miodem. Produkt posłuży także do dosładzania napojów. Dzieci, które często chorują, otrzymują miód do domu, by wzmocnić swoją odporność. Pszczelarze, którzy przekazali dar mieli okazję obejrzeć także próbę generalną przygotowywanych przez dzieci jasełek.

Opracowano na podstawie:
Kalisz Nasze Miasto, Kaliscy pszczelarze obdarowali dzieci miodem, http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/kaliscy-pszczelarze-obdarowali-dzieci-miodem,3962136,art,t,id,tm.html, data publikacji: 2016.12.24, data odczytu: 2017.01.03.Liczba wyświetleń artykułu: 1424

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Banan w cieście

Gofry drożdżowe z jogurtem greckim i miodem o smaku truskawkowo-waniliowym

Tosty na słodko

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Szynka miodowo-musztardowa z rozmarynem

Carpaccio z kaczki w miodowym dressingu

Filet limonkowo-miodowy z ziołami