Portal Pszczelarski

Programy realizowane przez Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie w 2017 roku

pszczelarstwo małopolskie Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich

Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie będzie w ramach programu "Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich" w sezonie 2016/2017 realizował kilka projektów. Wszystkie one są refundowane z budżetu Agencji Rynku Rolnego.

W ich skład wchodzi szkolenie w dwóch turnusach w Domu Pszczelarza w Kamiannej. Szkolenie będzie nosiło nazwę "Całoroczna gospodarka pasieczna z uwzględnieniem późnych pożytków" i odbędzie się w dniach 6-8 stycznia oraz 3-5 marca 2017. W ramach projektu można również otrzymać wsparcie w zakresie zakupu sprzętu pszczelarskiego, pszczół, leków do zwalczania warrozy oraz zakupu urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej.

Warunkiem koniecznym do udziału w projektach jest posiadanie numeru weterynaryjnego pasieki lub wpisu do rejestru Powiatowego Lekarza Weterynarii. We wszystkich projektach pod uwagę zostanie wzięta ilość rodzin pszczelich według stanu na 30 września 2016 roku.

Opracowano na podstawie:
Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie, Wsparcie rynku produktów pszczelich, http://pgzptarnow.pl/, data publikacji: 2016.12.30, data odczytu: 2017.01.02.

Zobacz również:

Szkolenie pszczelarskie w Domu Pszczelarza w Kamiannej 2017 - I turnus

Szkolenie Pszczelarskie w Domu Pszczelarza w Kamiannej 2017 - II turnusLiczba wyświetleń artykułu: 3241

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej