Portal Pszczelarski

Programy realizowane przez Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie w 2017 roku

pszczelarstwo małopolskie Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich

Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie będzie w ramach programu "Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich" w sezonie 2016/2017 realizował kilka projektów. Wszystkie one są refundowane z budżetu Agencji Rynku Rolnego.

W ich skład wchodzi szkolenie w dwóch turnusach w Domu Pszczelarza w Kamiannej. Szkolenie będzie nosiło nazwę "Całoroczna gospodarka pasieczna z uwzględnieniem późnych pożytków" i odbędzie się w dniach 6-8 stycznia oraz 3-5 marca 2017. W ramach projektu można również otrzymać wsparcie w zakresie zakupu sprzętu pszczelarskiego, pszczół, leków do zwalczania warrozy oraz zakupu urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej.

Warunkiem koniecznym do udziału w projektach jest posiadanie numeru weterynaryjnego pasieki lub wpisu do rejestru Powiatowego Lekarza Weterynarii. We wszystkich projektach pod uwagę zostanie wzięta ilość rodzin pszczelich według stanu na 30 września 2016 roku.

Opracowano na podstawie:
Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie, Wsparcie rynku produktów pszczelich, http://pgzptarnow.pl/, data publikacji: 2016.12.30, data odczytu: 2017.01.02.

Zobacz również:

Szkolenie pszczelarskie w Domu Pszczelarza w Kamiannej 2017 - I turnus

Szkolenie Pszczelarskie w Domu Pszczelarza w Kamiannej 2017 - II turnusLiczba wyświetleń artykułu: 3654

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim