Portal Pszczelarski

Podsumowanie 2016 roku i plany na 2017 rok Pszczelarzy z Brzezin

pszczelarstwo łódzkie Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach Zbigniew Sokołowski Miód Ziemi Brzezińskiej Wzniesień Łódzkich i Rawki

Rok 2016 był przełomowy dla pszczelarzy zrzeszonych w Rejonowym Kole Pszczelarzy w Brzezinach. Upłynął on między innymi pod znakiem obchodów 70 rocznicy jego powstania. Rocznicowe uroczystości odbyły się 16 kwietnia.

Podsumowanie roku stworzył prezes Koła w Brzezinach Zbigniew Sokołowski. Wraz z rocznicą powstania organizacji, zainicjowana została także akcja informacyjno-promocyjna, której zdaniem było pokazanie roli i znaczenia pszczół miodnych w przyrodzie. W liczbie dwudziestu kilku tysięcy wydano materiały informacyjne, które docierają do społeczeństwa województwa łódzkiego. W powiązaniu z tym zorganizowano także warsztaty pszczelarskie.

Niemniej bogate są plany na 2017 rok. W ich zakres wchodzi między innymi szkolenie w kwietniu pod hasłem "Powitanie wiosny w pasiece". W planach jest także utworzenia oferty produktów tradycyjnych, pod wspólną nazwą "Miód Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki". Obecnie Koło w Brzezinach liczy sobie 130 członków.

Opracowano na podstawie:
Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach,
Refleksje Prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach na koniec 2016 r. , http://www.pszczelarze-brzeziny.pl/aktualnosci.php?art=80#read, data publikacji: 2016.12.28, data odczytu: 2017.01.02.

Zobacz również:

Obchody 70-lecia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach - zaproszenie dla wystawcówLiczba wyświetleń artykułu: 1113

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom