Portal Pszczelarski

Podsumowanie 2016 roku i plany na 2017 rok Pszczelarzy z Brzezin

pszczelarstwo łódzkie Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach Zbigniew Sokołowski Miód Ziemi Brzezińskiej Wzniesień Łódzkich i Rawki

Rok 2016 był przełomowy dla pszczelarzy zrzeszonych w Rejonowym Kole Pszczelarzy w Brzezinach. Upłynął on między innymi pod znakiem obchodów 70 rocznicy jego powstania. Rocznicowe uroczystości odbyły się 16 kwietnia.

Podsumowanie roku stworzył prezes Koła w Brzezinach Zbigniew Sokołowski. Wraz z rocznicą powstania organizacji, zainicjowana została także akcja informacyjno-promocyjna, której zdaniem było pokazanie roli i znaczenia pszczół miodnych w przyrodzie. W liczbie dwudziestu kilku tysięcy wydano materiały informacyjne, które docierają do społeczeństwa województwa łódzkiego. W powiązaniu z tym zorganizowano także warsztaty pszczelarskie.

Niemniej bogate są plany na 2017 rok. W ich zakres wchodzi między innymi szkolenie w kwietniu pod hasłem "Powitanie wiosny w pasiece". W planach jest także utworzenia oferty produktów tradycyjnych, pod wspólną nazwą "Miód Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki". Obecnie Koło w Brzezinach liczy sobie 130 członków.

Opracowano na podstawie:
Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach,
Refleksje Prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach na koniec 2016 r. , http://www.pszczelarze-brzeziny.pl/aktualnosci.php?art=80#read, data publikacji: 2016.12.28, data odczytu: 2017.01.02.

Zobacz również:

Obchody 70-lecia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach - zaproszenie dla wystawcówLiczba wyświetleń artykułu: 1212

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Korzenna sałatka z tofu i miodem na jabłkach

Owsiane mini batoniki z białą czekoladą i miodem

Szybki piernik z miodem na święta

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie