Portal Pszczelarski

Podsumowanie 2016 roku i plany na 2017 rok Pszczelarzy z Brzezin

pszczelarstwo łódzkie Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach Zbigniew Sokołowski Miód Ziemi Brzezińskiej Wzniesień Łódzkich i Rawki

Rok 2016 był przełomowy dla pszczelarzy zrzeszonych w Rejonowym Kole Pszczelarzy w Brzezinach. Upłynął on między innymi pod znakiem obchodów 70 rocznicy jego powstania. Rocznicowe uroczystości odbyły się 16 kwietnia.

Podsumowanie roku stworzył prezes Koła w Brzezinach Zbigniew Sokołowski. Wraz z rocznicą powstania organizacji, zainicjowana została także akcja informacyjno-promocyjna, której zdaniem było pokazanie roli i znaczenia pszczół miodnych w przyrodzie. W liczbie dwudziestu kilku tysięcy wydano materiały informacyjne, które docierają do społeczeństwa województwa łódzkiego. W powiązaniu z tym zorganizowano także warsztaty pszczelarskie.

Niemniej bogate są plany na 2017 rok. W ich zakres wchodzi między innymi szkolenie w kwietniu pod hasłem "Powitanie wiosny w pasiece". W planach jest także utworzenia oferty produktów tradycyjnych, pod wspólną nazwą "Miód Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki". Obecnie Koło w Brzezinach liczy sobie 130 członków.

Opracowano na podstawie:
Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach,
Refleksje Prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach na koniec 2016 r. , http://www.pszczelarze-brzeziny.pl/aktualnosci.php?art=80#read, data publikacji: 2016.12.28, data odczytu: 2017.01.02.

Zobacz również:

Obchody 70-lecia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach - zaproszenie dla wystawców



Liczba wyświetleń artykułu: 1558

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Kaczka po mazursku

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja