Portal Pszczelarski

Miód drożeje nieprzerwanie od października 2015 roku

pszczelarstwo w Polsce cena miodu miód

Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w swoim raporcie informuje o wzroście cen niemal wszystkich grup artykułów spożywczych w październiku 2016 roku. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny były wyższe o 0,5 procenta.

Wyższa cena obowiązywała także na produkty należące do grupy słodyczy, w tym na miód. Jego cena była wyższa także o 0,5 procenta. Zgodnie z danymi podanymi przez analityków, ceny tego produktu od października 2015 roku utrzymują stałą tendencję wzrostową. Różnica ta na przestrzeni czasu wyniosła 2,4 procenta. Wszystko wskazuje na to, że wzrost ceny szybko nie przystopuje.

Opracowano na podstawie:
Dla handlu, IERiGŻ: Jak kształtowały się ceny żywności pod koniec 2016 r., http://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopowierzchniowy/wiadomosci/ierigz-jak-ksztaltowaly-sie-ceny-zywnosci-pod-koniec-2016-r,57809.html, data publikacji: 2017.01.02, data odczytu: 2017.01.02.Liczba wyświetleń artykułu: 1989

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku