Portal Pszczelarski

Spadek liczby pszczół w Wielkiej Brytanii 2016

pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii liczba pszczół liczba pszczół w Wielkiej Brytanii

Spadek pogłowia pszczoły miodnej nie dotyczy tylko Polski. Jeszcze bardziej groźna sytuacja ma miejsce na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie drastycznie zmniejsza się liczba pszczół, os i motyli.

National Trust ocenia, że winę za zmniejszenie liczby owadów zapylających ponosi w przypadku Zjednoczonego Królestwa przede wszystkim aura. Płata ona figle nie tylko ludziom. Chłodne lata i ciepłe zimy są zdradliwe również dla pszczół. Zmiany są obserwowalne już od dekady, ale to ostatni rok był dla pszczół szczególnie groźny. Jest to jeden ze skutków nadmiernej ilości CO2, który wpływa na powstanie efektu cieplarnianego. W badaniu opublikowanym w "Nature Climate Change" zawarto tezę, że niektóre gatunki motyli mogą na tym obszarze wyginąć do 2050 roku. Sytuacja pszczoły miodnej nie wygląda wcale lepiej. Sytuacja na Wyspach może w niedługim czasie rozciągnąć się także na inne obszary Europy, w tym Polskę.

Opracowano na podstawie:
Londynek, Pszczoły i motyle w Wielkiej Brytanii zagrożone. Winna aura, http://londynek.net/wiadomosci/Pszczoly+i+motyle+w+Wielkiej+Brytanii+zagrozone.+Winna+aura+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=41462, data publikacji: 2016.12.29, data odczytu: 2016.12.29.
Londynek, Ocieplenie klimatu na Wyspach zagrożeniem dla przyrody. "Wyginą motyle", http://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=30906, data publikacji: 2015.08.11, data odczytu: 2016.12.29.Liczba wyświetleń artykułu: 1520

Komentarze z forum pszczelarskiego

Bikej0909

2017-01-09 10:06:39

strasznie lichy ten artykuł

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.