Portal Pszczelarski

Miód ze spadzi jodły podkarpackiej - wyjątkowy miód z Doliny Strugu

pszczelarstwo podkarpackie miód spadziowy miód ze spadzi iglastej miód ze spadzi jodły podkarpackiej miód z Doliny Strugu Izydor Guzik miód ekologiczny

Dolina Strugu to mikroregion, który znajduje się w województwie podkarpackim. Jest to miejsce ukierunkowane na produkcję ekologiczną i agroturystykę. Dynamika rozwoju związana jest między innymi ze wsparciem ze strony Szwajcarii oraz odpowiednią promocją.

W Dolinie Strugu wytwarza się certyfikowany miód spadziowy, który występuje jedynie w tym regionie. Powstaje on ze spadzi jodły podkarpackiej. Dobre warunki przyrodnicze i brak zanieczyszczeń sprawiają, że produkt ten jest wyjątkowo czysty. Walory zdrowotne są oceniane wyżej, niż w przypadku miodów wielokwiatowych czy rzepakowych. Produkcją tego specjału zajmuje się Izydor Guzik, który swoją pasiekę ma w Hermanowie. Pszczelarz poza miodem pozyskuje także pyłek i propolis.

Sukcesem Doliny Strugu, jako zagłębia produkcji ekologicznych produktów regionalnych i agroturystyki, jest przede wszystkim spółdzielczość. To gwarancja sukcesu każdego przedsięwzięcia, które ma na celu rozwój obszarów wiejskich. Mieszkańcy mikroregionu chętnie przystępują do projektu i wykorzystują wsparcie finansowe, które mogą otrzymać. Dolina Strugu może być prawdziwym wzorem.

Opracowano na podstawie:
Dolina Strugu Biuro Prasowe, Nasze, najlepsze, lokalne – Dolina Strugu zaprasza, http://dolinastrugu.biuroprasowe.pl/34913/nasze-najlepsze-lokalne-%E2%80%93-dolina-strugu-zaprasza, data publikacji: 2016.12.29, data odczytu: 2016.12.30.Liczba wyświetleń artykułu: 2175

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-01-01 13:29:57

Jodła podkarpacka, pierwsze słyszę ;)  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie