Portal Pszczelarski

Miód ze spadzi jodły podkarpackiej - wyjątkowy miód z Doliny Strugu

pszczelarstwo podkarpackie miód spadziowy miód ze spadzi iglastej miód ze spadzi jodły podkarpackiej miód z Doliny Strugu Izydor Guzik miód ekologiczny

Dolina Strugu to mikroregion, który znajduje się w województwie podkarpackim. Jest to miejsce ukierunkowane na produkcję ekologiczną i agroturystykę. Dynamika rozwoju związana jest między innymi ze wsparciem ze strony Szwajcarii oraz odpowiednią promocją.

W Dolinie Strugu wytwarza się certyfikowany miód spadziowy, który występuje jedynie w tym regionie. Powstaje on ze spadzi jodły podkarpackiej. Dobre warunki przyrodnicze i brak zanieczyszczeń sprawiają, że produkt ten jest wyjątkowo czysty. Walory zdrowotne są oceniane wyżej, niż w przypadku miodów wielokwiatowych czy rzepakowych. Produkcją tego specjału zajmuje się Izydor Guzik, który swoją pasiekę ma w Hermanowie. Pszczelarz poza miodem pozyskuje także pyłek i propolis.

Sukcesem Doliny Strugu, jako zagłębia produkcji ekologicznych produktów regionalnych i agroturystyki, jest przede wszystkim spółdzielczość. To gwarancja sukcesu każdego przedsięwzięcia, które ma na celu rozwój obszarów wiejskich. Mieszkańcy mikroregionu chętnie przystępują do projektu i wykorzystują wsparcie finansowe, które mogą otrzymać. Dolina Strugu może być prawdziwym wzorem.

Opracowano na podstawie:
Dolina Strugu Biuro Prasowe, Nasze, najlepsze, lokalne – Dolina Strugu zaprasza, http://dolinastrugu.biuroprasowe.pl/34913/nasze-najlepsze-lokalne-%E2%80%93-dolina-strugu-zaprasza, data publikacji: 2016.12.29, data odczytu: 2016.12.30.Liczba wyświetleń artykułu: 2452

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-01-01 13:29:57

Jodła podkarpacka, pierwsze słyszę ;)  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku