Portal Pszczelarski

Zgnilec amerykański w powiecie elbląskim i braniewskim 2016

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie zgnilec amerykański zgnilec amerykański w powiecie elbląskim zgnilec amerykański w powiecie braniewskim

Pojawiły się nowe ogniska zgnilca amerykańskiego. Niebezpieczną chorobę wykryto tym razem w okolicach Elbląga.

Dorota Daniluk – zastępca Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii informuje, że w 2016 roku na terenie powiatu elbląskiego wykryto cztery ogniska choroby, natomiast na terenie powiatu braniewskiego – aż 34. Walka na tym terenie trwa już od wakacji. Dla pszczelarzy oznacza to liczne obostrzenia, dodatkowo pojawiły się ostrzegawcze tabliczki, budzące obawę mieszkańców. Jest to konsekwencja decyzji wojewody o oznakowaniu zapowietrzonych gmin. Na taki obszar można natknąć się na terenie gmin Tolkmicko, Młynary, Płoskinia i Frombork. Zagrożony obszar znajduje się również w powiecie lidzbarskim.

Kiedy sytuacja na tym terenie wróci do normy? Wniosek o uchylenie obszaru zapowietrzonego zostanie złożony po zbadaniu pasiek i pobraniu odpowiedniego materiału do badań. Stanie się to nie wcześniej niż w kwietniu przyszłego roku.

Opracowano na podstawie:
Elbląska Gazeta Internetowa, Uwaga, zgnilec amerykański, https://www.portel.pl/wiadomosci/uwaga-zgnilec-amerykanski/94968, data publikacji: 2016.12.30, data odczytu: 2016.12.30.

Zobacz również:

Zgnilec amerykański w okolicach Elbląga a cena miodu

Zgnilec amerykański w powiecie lidzbarskim 2016Liczba wyświetleń artykułu: 2174

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2017-01-01 13:29:28

I znowu ten zgnilec... Źle ten 2016 rok wyglądał. Może ten będzie lepszy :) MUSI!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.