Portal Pszczelarski

Pyłek pszczeli ma więcej cennych wartości niż miód 2016

pszczelarstwo w Polsce pyłek pszczeli pyłek kwiatowy właściwości pyłku pszczelego właściwości pyłku kwiatowego miód

Pojawiły się nowe badania na temat niezwykłych właściwości zdrowotnych pyłku pszczelego. Okazuje się, że ten produkt ma o wiele więcej cennych właściwości, niż miód. Zawiera on białko, kwasy nukleinowe, sole mineralne, flawonoidy, witaminy, tłuszcze, enzymy i hormony.

Współczesne badania udowodniły, że w pyłku pszczelim zawartych jest 200 różnorodnych związków, z czego ponad 20% to białka, ponad 10% - aminokwasy egzogenne. Nie wytwarza ich ludzki organizm i muszą zostać dostarczone do organizmu wraz z pożywieniem. Należą do nich tryptofan, leucyna, metionina i lizyna. 

Przeprowadzone badania kliniczne na pyłku pszczelim wykazały właściwości detoksykacyjne, antydepresyjne, antyalergiczne, czy wzmacniające. Tak szerokie spectrum zastosowania robi naprawdę duże wrażenie. Warto wprowadzić pyłek do swojej codziennej diety.

Opracowano na podstawie:
Sekrety-zdrowia, Pyłek pszczeli czyli pyłek kwiatowy – zastosowanie w leczeniu, http://sekrety-zdrowia.org/pylek-pszczeli-czyli-pylek-kwiatowy/, data publikacji: 2016.12.19, data odczytu: 2016.12.28.
NCBI, Bee Pollen: Chemical Composition and Therapeutic Application, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4377380/, data publikacji: 2015.03.11, data odczytu: 2016.12.28.Liczba wyświetleń artykułu: 1945

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.