Portal Pszczelarski

Nalewka miodowa Gwarek - nalewka z Rybnika

pszczelarstwo śląskie Małgorzata Dobisz nalewka miodowa nalewka miodowa Gwarek

W Dzienniku Zachodnim ukazał się reportaż na temat Małgorzaty Dobisz – mieszkanki Rybnika, która zapragnęła kontynuować rodzinne tradycje. W ten sposób powstała nalewka miodowa Gwarek jej produkcji.

Nalewka swoją nazwę wzięła od restauracji, którą od pokoleń prowadziła rodzina pani Małgorzaty. Lokal został zamknięty, ale nazwa przetrwała w momencie, kiedy pomysłodawczyni poszukiwała odpowiedniej nazwy dla swojego wyrobu. Obecnie produkt sprzedawany jest na okołobożonarodzeniowych jarmarkach. Pani Małgorzata jako jedyna w całym powiecie rybnickim ma pozwolenie na wytwarzanie tego typu nalewek.

Rodzice pomysłodawczyni mają pasiekę. Pewnego roku było bardzo dużo miodu i ojciec pani Małgorzaty zrobił miody pitne, a ona sama – nalewkę. Najpierw były one przekazywane w ramach prezentów urodzinowych, aż w końcu ktoś stwierdził, że alkohol jest na tyle dobry, że można go sprzedawać. Jednak załatwianie wszelkich koncesji zajęło aż dwa lata. Sam wpis w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi to koszt dwóch tysięcy złotych. Obecnie biznes dobrze się rozwija, chociaż produkty sprzedawane są na lokalną skalę, również ze względu na ograniczone moce przerobowe.

Opracowano na podstawie:
Dziennik Zachodni, Nalewki prosto z Rybnika. I "Gwarek" prapradziadka ożył [REPORTAŻ], http://www.dziennikzachodni.pl/strefa-biznesu/a/nalewki-prosto-z-rybnika-i-gwarek-prapradziadka-ozyl-reportaz,11623343/2/, data publikacji: 2016.12.27, data odczytu: 2016.12.28.Liczba wyświetleń artykułu: 2540

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.