Portal Pszczelarski

Dzień św. Ambrożego w Jaśle 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle święty Ambroży Michał Wasik

4 grudnia 2016 roku Pogórzański Związek Pszczelarzy z siedzibą w Jaśle świętował dzień św. Ambrożego, czyli patrona pszczelarzy. Obchody zaczęły się od uroczystości mszy w kościele świętego Stanisława w Jaśle.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy, w trakcie trwania nabożeństwa został wprowadzony poczet sztandarowy Związku Pszczelarzy z Jasła, a także pojawiła się figura świętego Ambrożego. W trakcie uroczystego nabożeństwa była mowa o rodzinie pszczelej jako doskonałym przykładzie współżycia społecznego.

Po uroczystościach kościelnych, pszczelarze wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na obiad do restauracji "Jasiel". Prezes Związku Michał Wasik powitał wszystkie osoby, które uświetniły obchody. Przedstawił on również w skrócie działalność związku. W ramach swoich wystąpień, przedstawiciele władz złożyli pszczelarzom gratulacje oraz wręczyli symboliczne prezenty. Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach na temat pszczelarstwa oraz życzeniach pomyślności w kolejnym sezonie pszczelarskim.

Opracowano na podstawie:
Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle, Uroczyste obchody Dnia św. Ambrożego, Patrona Pszczelarzy w Jaśle, http://pogorzanskizp.pl/, data odczytu: 2016.12.26.Liczba wyświetleń artykułu: 1250

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski