Portal Pszczelarski

Dzień św. Ambrożego w Jaśle 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle święty Ambroży Michał Wasik

4 grudnia 2016 roku Pogórzański Związek Pszczelarzy z siedzibą w Jaśle świętował dzień św. Ambrożego, czyli patrona pszczelarzy. Obchody zaczęły się od uroczystości mszy w kościele świętego Stanisława w Jaśle.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy, w trakcie trwania nabożeństwa został wprowadzony poczet sztandarowy Związku Pszczelarzy z Jasła, a także pojawiła się figura świętego Ambrożego. W trakcie uroczystego nabożeństwa była mowa o rodzinie pszczelej jako doskonałym przykładzie współżycia społecznego.

Po uroczystościach kościelnych, pszczelarze wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na obiad do restauracji "Jasiel". Prezes Związku Michał Wasik powitał wszystkie osoby, które uświetniły obchody. Przedstawił on również w skrócie działalność związku. W ramach swoich wystąpień, przedstawiciele władz złożyli pszczelarzom gratulacje oraz wręczyli symboliczne prezenty. Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach na temat pszczelarstwa oraz życzeniach pomyślności w kolejnym sezonie pszczelarskim.

Opracowano na podstawie:
Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle, Uroczyste obchody Dnia św. Ambrożego, Patrona Pszczelarzy w Jaśle, http://pogorzanskizp.pl/, data odczytu: 2016.12.26.Liczba wyświetleń artykułu: 1533

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ciasto orzechowe z miodem