Portal Pszczelarski

Wycieczka pszczelarzy z Oławy do pasieki Marka Przybysza 2016

pszczelarstwo dolnośląskie Regionalny Związek Pszczelarzy w Oławie Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu Marek Przybysz Marek Tumilowicz

26 listopada 2016 roku odbyła się wycieczka pszczelarzy zrzeszonych w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Oławie do Zgorzelca. W ramach wycieczki odwiedzono prezesa Górnołużyckiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Zgorzelcu Marka Przybysza oraz Marka Tumilowicza. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Rejonowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Oławie, wyposażenie pracowni pszczelarskiej prezesa Stowarzyszenia bardzo przypadło zaproszonym gościom do gustu. W dalszej kolejności pszczelarze z Oławy udali się na wycieczkę po pasiece. Ciekawym rozwiązaniem okazała się dennica własnego pomysłu gospodarza. Jedna dennica została przekazana przybyłym gościom, aby każdy miał możliwość podpatrzenia tego rozwiązania. Spotkanie w obszernym pomieszczeniu do przyjmowania gości stało się miejscem dyskusji na tematy pszczelarskie. Szczególne miejsce zajęły rozmowy na temat leków do zwalczania warrozy. Ważnym stwierdzeniem okazała się konieczność całorocznej walki z tą chorobą metodami ekologicznymi, a na jesieni stosowanie odymiania Apiwarolem lub paskami Biowaru.

Opracowano na podstawie:
Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie, Wycieczka pszczelarska do Zgorzelca, http://www.rzpolawa.pl/aktualnosci/wycieczka-do-zgorzelca, data odczytu: 2016.12.26.Liczba wyświetleń artykułu: 1102

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.