Portal Pszczelarski

Wycieczka pszczelarzy z Oławy do pasieki Marka Przybysza 2016

pszczelarstwo dolnośląskie Regionalny Związek Pszczelarzy w Oławie Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu Marek Przybysz Marek Tumilowicz

26 listopada 2016 roku odbyła się wycieczka pszczelarzy zrzeszonych w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Oławie do Zgorzelca. W ramach wycieczki odwiedzono prezesa Górnołużyckiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Zgorzelcu Marka Przybysza oraz Marka Tumilowicza. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Rejonowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Oławie, wyposażenie pracowni pszczelarskiej prezesa Stowarzyszenia bardzo przypadło zaproszonym gościom do gustu. W dalszej kolejności pszczelarze z Oławy udali się na wycieczkę po pasiece. Ciekawym rozwiązaniem okazała się dennica własnego pomysłu gospodarza. Jedna dennica została przekazana przybyłym gościom, aby każdy miał możliwość podpatrzenia tego rozwiązania. Spotkanie w obszernym pomieszczeniu do przyjmowania gości stało się miejscem dyskusji na tematy pszczelarskie. Szczególne miejsce zajęły rozmowy na temat leków do zwalczania warrozy. Ważnym stwierdzeniem okazała się konieczność całorocznej walki z tą chorobą metodami ekologicznymi, a na jesieni stosowanie odymiania Apiwarolem lub paskami Biowaru.

Opracowano na podstawie:
Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie, Wycieczka pszczelarska do Zgorzelca, http://www.rzpolawa.pl/aktualnosci/wycieczka-do-zgorzelca, data odczytu: 2016.12.26.Liczba wyświetleń artykułu: 1189

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto orzechowe z miodem