Portal Pszczelarski

Wycieczka pszczelarzy z Oławy do pasieki Marka Przybysza 2016

pszczelarstwo dolnośląskie Regionalny Związek Pszczelarzy w Oławie Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu Marek Przybysz Marek Tumilowicz

26 listopada 2016 roku odbyła się wycieczka pszczelarzy zrzeszonych w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Oławie do Zgorzelca. W ramach wycieczki odwiedzono prezesa Górnołużyckiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Zgorzelcu Marka Przybysza oraz Marka Tumilowicza. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Rejonowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Oławie, wyposażenie pracowni pszczelarskiej prezesa Stowarzyszenia bardzo przypadło zaproszonym gościom do gustu. W dalszej kolejności pszczelarze z Oławy udali się na wycieczkę po pasiece. Ciekawym rozwiązaniem okazała się dennica własnego pomysłu gospodarza. Jedna dennica została przekazana przybyłym gościom, aby każdy miał możliwość podpatrzenia tego rozwiązania. Spotkanie w obszernym pomieszczeniu do przyjmowania gości stało się miejscem dyskusji na tematy pszczelarskie. Szczególne miejsce zajęły rozmowy na temat leków do zwalczania warrozy. Ważnym stwierdzeniem okazała się konieczność całorocznej walki z tą chorobą metodami ekologicznymi, a na jesieni stosowanie odymiania Apiwarolem lub paskami Biowaru.

Opracowano na podstawie:
Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie, Wycieczka pszczelarska do Zgorzelca, http://www.rzpolawa.pl/aktualnosci/wycieczka-do-zgorzelca, data odczytu: 2016.12.26.



Liczba wyświetleń artykułu: 1262

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Szarlotka z karmelizowanymi migdałami

Owsiane mini batoniki z białą czekoladą i miodem

Jajka w koszulce z kuskusem, pomidorkami i miodem