Portal Pszczelarski

Wycieczka pszczelarzy z Oławy do pasieki Marka Przybysza 2016

pszczelarstwo dolnośląskie Regionalny Związek Pszczelarzy w Oławie Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu Marek Przybysz Marek Tumilowicz

26 listopada 2016 roku odbyła się wycieczka pszczelarzy zrzeszonych w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Oławie do Zgorzelca. W ramach wycieczki odwiedzono prezesa Górnołużyckiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Zgorzelcu Marka Przybysza oraz Marka Tumilowicza. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Rejonowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Oławie, wyposażenie pracowni pszczelarskiej prezesa Stowarzyszenia bardzo przypadło zaproszonym gościom do gustu. W dalszej kolejności pszczelarze z Oławy udali się na wycieczkę po pasiece. Ciekawym rozwiązaniem okazała się dennica własnego pomysłu gospodarza. Jedna dennica została przekazana przybyłym gościom, aby każdy miał możliwość podpatrzenia tego rozwiązania. Spotkanie w obszernym pomieszczeniu do przyjmowania gości stało się miejscem dyskusji na tematy pszczelarskie. Szczególne miejsce zajęły rozmowy na temat leków do zwalczania warrozy. Ważnym stwierdzeniem okazała się konieczność całorocznej walki z tą chorobą metodami ekologicznymi, a na jesieni stosowanie odymiania Apiwarolem lub paskami Biowaru.

Opracowano na podstawie:
Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie, Wycieczka pszczelarska do Zgorzelca, http://www.rzpolawa.pl/aktualnosci/wycieczka-do-zgorzelca, data odczytu: 2016.12.26.



Liczba wyświetleń artykułu: 1886

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Łukasz Karol Uliasz

Łukasz Karol Uliasz

Autor artykułów

Profesor i dr hc apiterapii i ziołolecznictwa, naturopata dyplomowany, pszczelarz zawodowy, rzeczoznawca chorób pszczół i specjalista pozyskiwania produktów pszczelich. Prefekt Akademii Apiterapii Medycznej i Ziołolecznictwa im. prof. Bogdana Kędzi, promującej dorobek prof. Kędzi oraz apiterapię w użyciu. Autor publikacji pszczelarskich, historycznych, medycznych i etnograficznych. Prowadzi izbę pamięci i mini skansen pszczelarsko-bartniczy w powiecie kozienickim.

10 przykazań profilaktyki zdrowia

Apiterapia praktyczna dla laika i medyka

Łukasz Karol Uliasz - Etyka pszczelarska i prawo naturalne w pszczelarstwie

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.