Portal Pszczelarski

Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa - III sezon zakończony

pszczelarstwo w Polsce Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa ARR Agencja Rynku Rolnego

Agencja Rynku Rolnego zakończyła realizację trzeciego sezonu Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa oraz rozpoczęła kolejny na lata 2016-2019. W ramach zakończonego naboru do Agencji wpłynęło blisko 400 projektów. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez program Agrobiznes w TVP, większość wniosków zatwierdzono. Zgodnie z dostępnymi danymi, największą popularnością cieszyła się refundacja zakupu sprzętu niezbędnego w pasiece. 

Pracownicy Agencji przypominają, że zrealizowane projekty wraz z fakturami należy rozliczyć do 15 lipca 2017 roku. Zgodnie z danymi szacunkowymi, co roku w ramach tego programu wspieranych jest kilkadziesiąt tysięcy pszczelarzy. Przez okres 12 lat jego trwania, pszczelarze otrzymali łączną pomoc wysokości ponad 200 milionów złotych, która w większości została przeznaczona na zakup leków do zwalczania warrozy, a także na zakup pszczół.

Opracowano na podstawie:
Sady Ogrody, Wsparcie dla pszczelarzy. Do ARR wpłynęło blisko 400 projektów, http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/wsparcie_dla_pszczelarzy_do_arr_wplynelo_blisko_400_projektow,8171.html, data publikacji: 2016.12.27, data odczytu: 2016.12.27.Liczba wyświetleń artykułu: 1243

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan 2017-02-26 12:14:54

bylem w swojej agenci poinformowano mnie że o dopłatach dla pszczelarzy nie ma zadnych dopłat tak się pomaga przczelarzom w naszym terenie

oro54 2017-02-26 15:55:25

Aby skorzystać z refundacji w ramach programów ARR pszczelarz musi należeć do organizacji pszczelarskiej np: PZP lub SPP Polanka, musi mieć opłacone składki, posiadać minimum 10 rodzin oraz mieć pasiekę zgłoszoną do Powiatowego Weterynarza.  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Miód - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto orzechowe z miodem

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasteczka lekko miodowe

Żurawina z miodem i wanilią

Pierniczki świąteczne z miodem

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016