Portal Pszczelarski

Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa - III sezon zakończony

pszczelarstwo w Polsce Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa ARR Agencja Rynku Rolnego

Agencja Rynku Rolnego zakończyła realizację trzeciego sezonu Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa oraz rozpoczęła kolejny na lata 2016-2019. W ramach zakończonego naboru do Agencji wpłynęło blisko 400 projektów. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez program Agrobiznes w TVP, większość wniosków zatwierdzono. Zgodnie z dostępnymi danymi, największą popularnością cieszyła się refundacja zakupu sprzętu niezbędnego w pasiece. 

Pracownicy Agencji przypominają, że zrealizowane projekty wraz z fakturami należy rozliczyć do 15 lipca 2017 roku. Zgodnie z danymi szacunkowymi, co roku w ramach tego programu wspieranych jest kilkadziesiąt tysięcy pszczelarzy. Przez okres 12 lat jego trwania, pszczelarze otrzymali łączną pomoc wysokości ponad 200 milionów złotych, która w większości została przeznaczona na zakup leków do zwalczania warrozy, a także na zakup pszczół.

Opracowano na podstawie:
Sady Ogrody, Wsparcie dla pszczelarzy. Do ARR wpłynęło blisko 400 projektów, http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/wsparcie_dla_pszczelarzy_do_arr_wplynelo_blisko_400_projektow,8171.html, data publikacji: 2016.12.27, data odczytu: 2016.12.27.



Liczba wyświetleń artykułu: 1562

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan 2017-02-26 12:14:54

bylem w swojej agenci poinformowano mnie że o dopłatach dla pszczelarzy nie ma zadnych dopłat tak się pomaga przczelarzom w naszym terenie

oro54 2017-02-26 15:55:25

Aby skorzystać z refundacji w ramach programów ARR pszczelarz musi należeć do organizacji pszczelarskiej np: PZP lub SPP Polanka, musi mieć opłacone składki, posiadać minimum 10 rodzin oraz mieć pasiekę zgłoszoną do Powiatowego Weterynarza.



  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Zdrowe cukierki z miodem w trzech wersjach

Miód z dziką różą

Serniczki z malinami i miodem