Portal Pszczelarski

Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa - III sezon zakończony

pszczelarstwo w Polsce Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa ARR Agencja Rynku Rolnego

Agencja Rynku Rolnego zakończyła realizację trzeciego sezonu Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa oraz rozpoczęła kolejny na lata 2016-2019. W ramach zakończonego naboru do Agencji wpłynęło blisko 400 projektów. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez program Agrobiznes w TVP, większość wniosków zatwierdzono. Zgodnie z dostępnymi danymi, największą popularnością cieszyła się refundacja zakupu sprzętu niezbędnego w pasiece. 

Pracownicy Agencji przypominają, że zrealizowane projekty wraz z fakturami należy rozliczyć do 15 lipca 2017 roku. Zgodnie z danymi szacunkowymi, co roku w ramach tego programu wspieranych jest kilkadziesiąt tysięcy pszczelarzy. Przez okres 12 lat jego trwania, pszczelarze otrzymali łączną pomoc wysokości ponad 200 milionów złotych, która w większości została przeznaczona na zakup leków do zwalczania warrozy, a także na zakup pszczół.

Opracowano na podstawie:
Sady Ogrody, Wsparcie dla pszczelarzy. Do ARR wpłynęło blisko 400 projektów, http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/wsparcie_dla_pszczelarzy_do_arr_wplynelo_blisko_400_projektow,8171.html, data publikacji: 2016.12.27, data odczytu: 2016.12.27.Liczba wyświetleń artykułu: 1155

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan

2017-02-26 12:14:54

bylem w swojej agenci poinformowano mnie że o dopłatach dla pszczelarzy nie ma zadnych dopłat tak się pomaga przczelarzom w naszym terenie

oro54

2017-02-26 15:55:25

Aby skorzystać z refundacji w ramach programów ARR pszczelarz musi należeć do organizacji pszczelarskiej np: PZP lub SPP Polanka, musi mieć opłacone składki, posiadać minimum 10 rodzin oraz mieć pasiekę zgłoszoną do Powiatowego Weterynarza.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.