Portal Pszczelarski

Ustawa dotycząca wycinki drzew i krzewów bez pozwolenia 2016

pszczelarstwo w Polsce Polski Związek Pszczelarski prawo pszczelarskie rośliny miododajne rośliny pożytkowe wycinka drzew miododajnych

Pojawiły się kolejne przepisy prawa, które pośrednio wpłyną na życie pszczół i pszczelarzy. Mowa o ustawie dotyczącej wycinki drzew i krzewów bez dodatkowego pozwolenia. Szykuje się prawdziwa rewolucja w przyrodzie. 

Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody przewiduje, że bez zezwolenia można wyciąć drzewa lub krzewy na prywatnej posesji pod warunkiem, że nie jest to związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Aby nieco ograniczyć samowolę w tym zakresie, oddano prawo do podejmowania uchwał radom gmin, wyznaczając jedynie ogólne ich warunki.

Pszczelarze obawiają się w jaki sposób ta ustawa wpłynie na pszczoły. "Ofiarami" ludzi może paść wiele roślin miododajnych, starych drzew. Być może okaże się, że baza roślin miododajnych ponownie się zmniejszy. Konieczna jest edukacja mająca na celu ochronę drzew miododajnych przed zbyt pochopnymi decyzjami dotyczącymi wycinki.

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Zmiana ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/zmiana-ustawy-o-ochronie-przyrody-oraz-ustawy-o-lasach, data publikacji: 2016.12.20, data odczytu: 2016.12.23.Liczba wyświetleń artykułu: 1872

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.