Portal Pszczelarski

Krzysztof Jurgiel - TAK dla miodu z Ukrainy 2016

pszczelarstwo w Polsce miód z Ukrainy Krzysztof Jurgiel

Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej, w reakcji na zapowiedź urzędników z Unii Europejskiej dotyczącej zwiększenia importu artykułów rolno-spożywczych, w tym także miodu z Ukrainy, napisał specjalne pismo do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w której wyraził obawy dotyczące wpływu tej decyzji na rodzimy rynek spożywczy. W przypadku pszczelarzy ma to szczególne znaczenie w powiązaniu z liberalizacją handlu z Kanadą, czyli CETA. Istnieje obawa co do jakości miodu.

Na stronie Wielkopolskiej Izby Rolniczej została umieszczona odpowiedź ministra Krzysztofa Jurgiela. Poinformował on, że w ostatnim okresie nie było sygnałów na temat negatywnego wpływu bezcłowego miodu z Ukrainy na rynek całej Unii Europejskiej. Importowi podlega około 140 tysięcy ton miodu, który przeznaczony jest na pokrycie bieżące popytu wewnętrznego. Zdaniem ministra, dodatkowe 3 tysiące ton rocznie miodu z terenu Ukrainy nie zmieni cen tego produktu w Polsce. W sytuacji Polski, gdzie 85% zebranego miodu pszczelarze sprzedają bezpośrednio z pasieki. Miód z Ukrainy trafia do innych kanałów dystrybucji, takich jak sieci handlowe oraz ponowny eksport, a więc Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie obawia się zmiany tej sytuacji.

Opracowano na podstawie:
Wielkopolska Izba Rolnicza, Import z Ukrainy a rodzimy rynek rolny, http://www.wir.org.pl/aktualnosci/2016/2016_12_20_ukraina, data publikacji: 2016.12.20, data odczytu: 2016.12.22.Liczba wyświetleń artykułu: 1953

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2017-01-27 07:43:08

zamiast wspomagac polskie pszczelarstwo to sobie jaja robia i zgadzaja sie na import z ukrainy nigdy niebedzie dobrze jak tak beda robic

blondynekkrk

2017-01-27 18:15:12

Tiaaa, a Polacy kasy dalej nie mają bo trzeba import robić skąd tylko się da...

tulipan

2017-01-28 12:57:20

takich du
rniow wybieramy do parlamentu opłacamy szkodnikow naszego kraju

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.