Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Marek Szczepaniak nowym prezesem Koła Pszczelarzy w Stargardzie Szczecińskim

pszczelarstwo zachodniopomorskie Koło Pszczelarzy w Stargardzie Szczecińskim Marek Szczepaniak

29 listopada 2016 roku odbyło się już ostatnie w tym roku spotkanie pszczelarzy ze Stargardu Szczecińskiego. Było to okazja do złożenia sobie świątecznych życzeń, a także do poszerzenia swojej wiedzy.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Koła Pszczelarzy w Stargardzie Szczecińskim, na zebraniu rozliczono dotacje za leki dla pszczół, a także przegłosowano przyszłoroczny budżet. Nowym prezesem Koła został wybrany Marek Szczepaniak. Wystąpił one ze swoją autorską prezentacją multimedialną dotyczącą zwalczania warrozy. Zachęcał w niej do izolowania matek pszczelich, co ma wpływ na skuteczniejsze zwalczanie pasożyta. Po wystąpieniu przyszedł czas na ożywioną dyskusję, w trakcie której pszczelarze mogli podzielić się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami.

Opracowano na podstawie:
Koło Pszczelarzy w Stargardzie, Przedświąteczne zebranie, http://pszczelarze-stargard.pl/2016/12/07/przedswiateczne-zebranie/, data publikacji: 2016.12.07, data odczytu: 2016.12.21.Liczba wyświetleń artykułu: 2057

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.