Portal Pszczelarski

Pszczelarium wpływa na zmiany lokalnych przepisów

pszczelarstwo mazowieckie Pszczelarium Kamil Baj prawo pszczelarskie

Pszczelarium to firma, która postawiła ule m.in. na dachach centrów handlowych w Warszawie. Zabiega w ten sposób o przywrócenie bioróżnorodności w stolicy.

W artykule, który ukazał się w Pulsie Biznesu, znajduje się informacja, że założyciele Pszczelarium – Kamil i Agnieszka Bajowie, już od 2013 roku lobbowali na rzecz zmiany prawa. Dotychczas hodowla pszczół była zabroniona w odległości mniejszej niż kilometr od osiedli mieszkaniowych. Dzięki poparciu udzielonemu przez radnego Macieja Wyszyńskiego, doszło do zmiany prawa i odległość od sąsiedniej działki przy tworzeniu pasieki nie może być mniejsza niż 10 metrów. Pszczelarium rozrosło się do pełnoprawnej firmy, która świadczy szereg usług, poza opieką nad ulami w Warszawie. Między innymi zajmuje się sprzedażą pozyskiwanego miodu oraz organizacją wizyt edukacyjnych dla dzieci w pasiekach.

Opracowano na podstawie:
Sady i Ogrody, Pszczoły na dachach centrów handlowych w Warszawie, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/pszczoly_na_dachach_centrow_handlowych_w_warszawie,8071.html, data publikacji: 2016.12.19, data odczytu:2016.12.19.Liczba wyświetleń artykułu: 1098

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.