Portal Pszczelarski

Akademia Przyjaciół Pszczół - Pszczeli bohaterowie 2016

pszczelarstwo podlaskie Akademia Przyjaciół Pszczół - Pszczeli bohaterowie akcja pszczelarska Grajewo

Kolejny cykl edukacyjny dotyczący pszczół, tym razem skierowany w stronę najmłodszych przyszłych pszczelarzy. Akademia Przyjaciół Pszczół – Pszczeli bohaterowie jest realizowana między innymi w Grajewie.

Jak informuje portal Grajewo 24, realizacja projektu edukacyjnego nazwanego "Ciekawe życie królowej Melissy" rozpoczęło się od początku września. Do udziału w zabawie zostali zaproszeniu uczniowie klas pierwszych. Efektem końcowym projektu, który będzie trwać kilka miesięcy, jest stworzenie materiałów edukacyjnych poświęconych pszczołowatym. Jest on możliwy do realizacji także w porze zimowej, która uniemożliwia pracę w terenie. Do udziału w zabawach poszerzających wiedzę zostały zaproszone także dzieci z przedszkola funkcjonującego przy ZSM nr 1 w Grajewie. Organizatorzy mają nadzieję, że akcja tego typu wzmocni świadomość społeczności szkolnej w zakresie konieczności zachowania bioróżnorodności.

Opracowano na podstawie:
Grajewo 24, Akademia Przyjaciół Pszczół - „Pszczeli bohaterowie” w ZSM nr1, http://grajewo24.pl/info/akademia-przyjaciol-pszczol---pszczeli-bohaterowie-w-zsm-nr.18785.html, data publikacji: 2016.12.16, data odczytu: 2016.12.19.Liczba wyświetleń artykułu: 1342

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Konfitura z melona z imbirem i miodem