Portal Pszczelarski

Obchody 40-lecia istnienia Gminnego Koła Pszczelarzy w Bestwinie

pszczelarstwo śląskie Gminne Koło Pszczelarzy w Bestwinie Józef Zątek Karol Foltyna Stanisław Stwora Tadeusz Sabat Andrzej Walewski

Gminne Koło Pszczelarzy w Bestwinie działa od 40 lat. 12 listopada 2016 roku odbyły się uroczystości jubileuszowe. Całość miała bardzo podniosły charakter.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Gazetę Beskidzką, pszczelarze rozpoczęli świętowanie do uroczystego nabożeństwa w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po uroczystościach kościelnych, uczestnicy przenieśli się do Domu Sportowca w Bestwinie. W tym miejscu odznaczono najwybitniejszych pszczelarzy. Statuetkę ks. dr. Jana Dzierżona, czyli najwyższe odznaczenie pszczelarskie, otrzymał Józef Zątek z Porąbki, natomiast medale ks. Dzierżona otrzymali Karol Foltyna i Stanisław Stwora z Bestwiny. Nagrody wręczyli Tadeusz Sabat – Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz Andrzej Walewski – prezes Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "Bartnik".

Koło Pszczelarzy w Bestwinie należy do grona najbardziej aktywnych organizacji tego typu w regionie. Członkowie często wymieniają się doświadczeniami i razem jeżdżą na konferencje i spotkania. W regionie przeważają niewielkie pasieki traktowane hobbystycznie. Koło w Bestwinie zrzesza 46 osób, do których należy 635 rodzin pszczelich. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Beskidzka, Bestwińskie koło pszczelarzy świętuje, http://gazetabeskidzka.pl/2016/12/bestwinskie-kolo-pszczelarzy-swietuje/, data publikacji: 2016.12.16, data odczytu: 2016.12.19.Liczba wyświetleń artykułu: 1392

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół