Portal Pszczelarski

Obchody 40-lecia istnienia Gminnego Koła Pszczelarzy w Bestwinie

pszczelarstwo śląskie Gminne Koło Pszczelarzy w Bestwinie Józef Zątek Karol Foltyna Stanisław Stwora Tadeusz Sabat Andrzej Walewski

Gminne Koło Pszczelarzy w Bestwinie działa od 40 lat. 12 listopada 2016 roku odbyły się uroczystości jubileuszowe. Całość miała bardzo podniosły charakter.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Gazetę Beskidzką, pszczelarze rozpoczęli świętowanie do uroczystego nabożeństwa w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po uroczystościach kościelnych, uczestnicy przenieśli się do Domu Sportowca w Bestwinie. W tym miejscu odznaczono najwybitniejszych pszczelarzy. Statuetkę ks. dr. Jana Dzierżona, czyli najwyższe odznaczenie pszczelarskie, otrzymał Józef Zątek z Porąbki, natomiast medale ks. Dzierżona otrzymali Karol Foltyna i Stanisław Stwora z Bestwiny. Nagrody wręczyli Tadeusz Sabat – Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz Andrzej Walewski – prezes Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "Bartnik".

Koło Pszczelarzy w Bestwinie należy do grona najbardziej aktywnych organizacji tego typu w regionie. Członkowie często wymieniają się doświadczeniami i razem jeżdżą na konferencje i spotkania. W regionie przeważają niewielkie pasieki traktowane hobbystycznie. Koło w Bestwinie zrzesza 46 osób, do których należy 635 rodzin pszczelich. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Beskidzka, Bestwińskie koło pszczelarzy świętuje, http://gazetabeskidzka.pl/2016/12/bestwinskie-kolo-pszczelarzy-swietuje/, data publikacji: 2016.12.16, data odczytu: 2016.12.19.Liczba wyświetleń artykułu: 1451

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bananowe chipsy z miodem