Portal Pszczelarski

Obchody 40-lecia istnienia Gminnego Koła Pszczelarzy w Bestwinie

pszczelarstwo śląskie Gminne Koło Pszczelarzy w Bestwinie Józef Zątek Karol Foltyna Stanisław Stwora Tadeusz Sabat Andrzej Walewski

Gminne Koło Pszczelarzy w Bestwinie działa od 40 lat. 12 listopada 2016 roku odbyły się uroczystości jubileuszowe. Całość miała bardzo podniosły charakter.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Gazetę Beskidzką, pszczelarze rozpoczęli świętowanie do uroczystego nabożeństwa w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po uroczystościach kościelnych, uczestnicy przenieśli się do Domu Sportowca w Bestwinie. W tym miejscu odznaczono najwybitniejszych pszczelarzy. Statuetkę ks. dr. Jana Dzierżona, czyli najwyższe odznaczenie pszczelarskie, otrzymał Józef Zątek z Porąbki, natomiast medale ks. Dzierżona otrzymali Karol Foltyna i Stanisław Stwora z Bestwiny. Nagrody wręczyli Tadeusz Sabat – Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz Andrzej Walewski – prezes Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "Bartnik".

Koło Pszczelarzy w Bestwinie należy do grona najbardziej aktywnych organizacji tego typu w regionie. Członkowie często wymieniają się doświadczeniami i razem jeżdżą na konferencje i spotkania. W regionie przeważają niewielkie pasieki traktowane hobbystycznie. Koło w Bestwinie zrzesza 46 osób, do których należy 635 rodzin pszczelich. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Beskidzka, Bestwińskie koło pszczelarzy świętuje, http://gazetabeskidzka.pl/2016/12/bestwinskie-kolo-pszczelarzy-swietuje/, data publikacji: 2016.12.16, data odczytu: 2016.12.19.Liczba wyświetleń artykułu: 1318

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.