Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Obchody 40-lecia istnienia Gminnego Koła Pszczelarzy w Bestwinie

pszczelarstwo śląskie Gminne Koło Pszczelarzy w Bestwinie Józef Zątek Karol Foltyna Stanisław Stwora Tadeusz Sabat Andrzej Walewski

Gminne Koło Pszczelarzy w Bestwinie działa od 40 lat. 12 listopada 2016 roku odbyły się uroczystości jubileuszowe. Całość miała bardzo podniosły charakter.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Gazetę Beskidzką, pszczelarze rozpoczęli świętowanie do uroczystego nabożeństwa w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po uroczystościach kościelnych, uczestnicy przenieśli się do Domu Sportowca w Bestwinie. W tym miejscu odznaczono najwybitniejszych pszczelarzy. Statuetkę ks. dr. Jana Dzierżona, czyli najwyższe odznaczenie pszczelarskie, otrzymał Józef Zątek z Porąbki, natomiast medale ks. Dzierżona otrzymali Karol Foltyna i Stanisław Stwora z Bestwiny. Nagrody wręczyli Tadeusz Sabat – Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz Andrzej Walewski – prezes Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "Bartnik".

Koło Pszczelarzy w Bestwinie należy do grona najbardziej aktywnych organizacji tego typu w regionie. Członkowie często wymieniają się doświadczeniami i razem jeżdżą na konferencje i spotkania. W regionie przeważają niewielkie pasieki traktowane hobbystycznie. Koło w Bestwinie zrzesza 46 osób, do których należy 635 rodzin pszczelich. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Beskidzka, Bestwińskie koło pszczelarzy świętuje, http://gazetabeskidzka.pl/2016/12/bestwinskie-kolo-pszczelarzy-swietuje/, data publikacji: 2016.12.16, data odczytu: 2016.12.19.Liczba wyświetleń artykułu: 1697

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy