Portal Pszczelarski

Spotkanie mikołajkowe pszczelarzy z Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie 2016

pszczelarstwo małopolskie Koło Pszczelarzy w Skrzyszowie Albert Radwan Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie Leszek Bodzioch Mieczysław Smagacz

4 grudnia 2016 roku odbyło się mikołajkowe spotkanie pszczelarzy z koła w gminie Skrzyszów. Była to okazja do podsumowania całego 2016 roku. 

Spotkanie rozpoczęło się od mszy w kościele w Łękawicy. Następnie pszczelarze zgromadzili się w jednej z sal biblioteki w Łękawicy. Zostali na nie zaproszeni członkowie koła oraz osoby, które na co dzień pomagają w jego rozwoju i propagowaniu pszczelarstwa.

Był to odpowiedni moment na dokonanie porównania roku 2016 do 2015 między innymi ze względu na ilość zebranego miodu. Ze swoją prelekcją wystąpił pszczelarz Albert Radwan z Tuchowa. W trakcie wystąpienia mówił on między innymi o chorobach pszczół, głównie warrozie. Z kolei prezes Pogórskiego Związku Pszczelarzy w Tarnowie, Leszek Bodzioch, poinformował pszczelarzy o programie dotacji na sprzęt w roku 2017. Wszystkim podziękował Mieczysław Smagacz, prezes lokalnego koła.

Opracowano na podstawie:
Koło Pszczelarzy Skrzyszów, Mikołaj u Pszczelarzy, http://pszczelarze-skrzyszow.pl/, data odczytu: 2016.12.20.Liczba wyświetleń artykułu: 1061

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Chałka z szafranem i miodem

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

XIII Wojewódzki Dzień Pszczelarza w Olsztynku

Wielka akcja sadzenia roślin (w tym miododajnych) w województwie łódzkim 2017

Szkolenie pszczelarskie w Sosnowicach - marzec 2016