Portal Pszczelarski

Spotkanie mikołajkowe pszczelarzy z Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie 2016

pszczelarstwo małopolskie Koło Pszczelarzy w Skrzyszowie Albert Radwan Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie Leszek Bodzioch Mieczysław Smagacz

4 grudnia 2016 roku odbyło się mikołajkowe spotkanie pszczelarzy z koła w gminie Skrzyszów. Była to okazja do podsumowania całego 2016 roku. 

Spotkanie rozpoczęło się od mszy w kościele w Łękawicy. Następnie pszczelarze zgromadzili się w jednej z sal biblioteki w Łękawicy. Zostali na nie zaproszeni członkowie koła oraz osoby, które na co dzień pomagają w jego rozwoju i propagowaniu pszczelarstwa.

Był to odpowiedni moment na dokonanie porównania roku 2016 do 2015 między innymi ze względu na ilość zebranego miodu. Ze swoją prelekcją wystąpił pszczelarz Albert Radwan z Tuchowa. W trakcie wystąpienia mówił on między innymi o chorobach pszczół, głównie warrozie. Z kolei prezes Pogórskiego Związku Pszczelarzy w Tarnowie, Leszek Bodzioch, poinformował pszczelarzy o programie dotacji na sprzęt w roku 2017. Wszystkim podziękował Mieczysław Smagacz, prezes lokalnego koła.

Opracowano na podstawie:
Koło Pszczelarzy Skrzyszów, Mikołaj u Pszczelarzy, http://pszczelarze-skrzyszow.pl/, data odczytu: 2016.12.20.



Liczba wyświetleń artykułu: 1356

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Bułgarski miód ekologiczny niebawem zaleje rynek 2017

Część litewskich żołnierzy nie zje posiłków z miodem 2017

Jak zrobić krem z miodem?

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul