Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Spotkanie mikołajkowe pszczelarzy z Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie 2016

pszczelarstwo małopolskie Koło Pszczelarzy w Skrzyszowie Albert Radwan Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie Leszek Bodzioch Mieczysław Smagacz

4 grudnia 2016 roku odbyło się mikołajkowe spotkanie pszczelarzy z koła w gminie Skrzyszów. Była to okazja do podsumowania całego 2016 roku. 

Spotkanie rozpoczęło się od mszy w kościele w Łękawicy. Następnie pszczelarze zgromadzili się w jednej z sal biblioteki w Łękawicy. Zostali na nie zaproszeni członkowie koła oraz osoby, które na co dzień pomagają w jego rozwoju i propagowaniu pszczelarstwa.

Był to odpowiedni moment na dokonanie porównania roku 2016 do 2015 między innymi ze względu na ilość zebranego miodu. Ze swoją prelekcją wystąpił pszczelarz Albert Radwan z Tuchowa. W trakcie wystąpienia mówił on między innymi o chorobach pszczół, głównie warrozie. Z kolei prezes Pogórskiego Związku Pszczelarzy w Tarnowie, Leszek Bodzioch, poinformował pszczelarzy o programie dotacji na sprzęt w roku 2017. Wszystkim podziękował Mieczysław Smagacz, prezes lokalnego koła.

Opracowano na podstawie:
Koło Pszczelarzy Skrzyszów, Mikołaj u Pszczelarzy, http://pszczelarze-skrzyszow.pl/, data odczytu: 2016.12.20.Liczba wyświetleń artykułu: 1289

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Nastrój rojowy – czy rójka to konieczność?

Jak zwabić rójkę?

Linia pszczół car: J

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Projekt Bzykająca Przyczepka

VIII Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego na Zamku Grodziec - relacja z wydarzenia

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek