Portal Pszczelarski

Droga S5 powodem likwidacji pasieki pszczelarza z Kołaczkowa

Źródło zdjęcia: gddkia.gov.pl

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Bronisław Grobelski pszczelarz z Kołaczkowa Zbigniew Kasperowicz Pomorsko-Kujawski Związek Pszczelarzy likwidacja pasieki

Bronisław Grobelski, pszczelarz z Kołaczkowa koło Szubina, musi przenieść swoje ule. Jego pasieka znajduje się na trasie planowanej drogi S5. Pszczelarz trzy miesiące temu dowiedział się, że nowa droga zabierze mu 450 metrów kwadratowych działki. 

W rozmowie z portalem Strefa Agro, pan Bronisław informuje, że ma obecnie trzydzieści pni, a pasiekę posiada od ponad pięćdziesięciu lat. Zrobił wszystko, by towarzystwo uli nie było dokuczliwe dla sąsiadów. Przedstawicielowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pszczelarz pokazywał nawet zdjęcia swoich uli, jednak nic to nie dało.

Zbigniew Kasperowicz z Pomorsko-Kujawskiego Związku Pszczelarzy, prezes koła w Szubinie potwierdza, że pasieka Bronisława Grobelskiego jest zdrowa, co tylko potwierdziły ostatnio wykonane badania. W tym roku owady dały ponad trzydzieści kilogramów miodu z ula. 

Na razie zainteresowany nie otrzymał decyzji na piśmie, więc nie wie, ile czasu ma na przeniesienie uli. A w zasadzie na ich likwidację, bo pszczelarz nie widzi możliwości innego ustawienia swojej pasieki. Niestety w związku z budową, dojdzie również do wycinki drzew, w tym cennych lip. Pan Bronisław martwi się więc również o pszczele pożytki. 

Opracowano na podstawie:
Strefa Agro, Ule w Kołaczkowie trzeba będzie przesunąć. Ma być droga [wideo], http://www.strefaagro.pomorska.pl/artykul/ule-w-kolaczkowie-trzeba-bedzie-przesunac-ma-byc-droga-wideo, data publikacji:2016.12.20, data odczytu: 2016.12.20.Liczba wyświetleń artykułu: 2037

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal-trabka

2016-12-20 20:31:45

Dobra zmiana czy niechęć do dogadania się?

Antoni

2016-12-26 12:26:22

Nie rozumiem za bardzo dlaczego niby nie może przenieść uli. Zawsze dostaje się dobre odszkodowania, za które można mocno rozwinąć pasiekę...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.