Portal Pszczelarski

Profesor Jerzy Woyke skończył 90 lat

pszczelarstwo mazowieckie Jerzy Woyke metoda sztucznego unasienniania matki pszczelej

15 grudnia 2016 w jednej z auli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się jubileuszowa konferencja naukowa prof. dr hab. Jerzego Woyke pod tytułem "90 lat z pszczołami przez świat". Spotkanie miało związek z obchodzonymi w tym roku przez profesora Woyke dziewięćdziesiątymi urodzinami.

Jerzy Woyke to światowej sławy naukowiec, które całe swoje życie zawodowe poświęcił badaniom na temat biologii pszczoły miodnej i rodziny pszczelej. Przez okres 67 lat publikowania prac naukowych, wydał ich naprawdę imponującą ilość. Profesor został odznaczony między innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Pomimo, że jest on już od dwudziestu lat na emeryturze, nadal udziela konsultacji naukowych i współpracuje z naukowcami z całego świata. W trakcie pracy naukowej opracował między innymi metodę sztucznego unasieniania matki pszczelej.  

W trakcie trwania konferencji, wystąpiło wielu uznanych naukowców, którzy przedstawiali dorobek i osiągnięcia profesora Jerzego Woyke.

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Konferencja Prof. Jerzego Woyke „90 lat z pszczołami przez świat”, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/konferencja-jerzego-woyke-90-lat-z-pszczolami-przez-swiat, data publikacji: 2016.12.12, data odczytu: 2016.12.15.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Jubileuszowa Konferencja Naukowa Prof. dr hab. dr h. c. mult. Jerzego Woyke „90 lat z pszczołami przez świat”, http://animal.sggw.pl/wp-content/uploads/2016/11/PROGRAM-KONFERENCJI.pdf, data odczytu: 2016.12.15.Liczba wyświetleń artykułu: 1928

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal-trabka

2016-12-20 20:33:49

100 lat to za mało! 200 lat profesorze i dużo zdrowia!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.