Portal Pszczelarski

Profesor Jerzy Woyke skończył 90 lat

pszczelarstwo mazowieckie Jerzy Woyke metoda sztucznego unasienniania matki pszczelej

15 grudnia 2016 w jednej z auli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się jubileuszowa konferencja naukowa prof. dr hab. Jerzego Woyke pod tytułem "90 lat z pszczołami przez świat". Spotkanie miało związek z obchodzonymi w tym roku przez profesora Woyke dziewięćdziesiątymi urodzinami.

Jerzy Woyke to światowej sławy naukowiec, które całe swoje życie zawodowe poświęcił badaniom na temat biologii pszczoły miodnej i rodziny pszczelej. Przez okres 67 lat publikowania prac naukowych, wydał ich naprawdę imponującą ilość. Profesor został odznaczony między innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Pomimo, że jest on już od dwudziestu lat na emeryturze, nadal udziela konsultacji naukowych i współpracuje z naukowcami z całego świata. W trakcie pracy naukowej opracował między innymi metodę sztucznego unasieniania matki pszczelej.  

W trakcie trwania konferencji, wystąpiło wielu uznanych naukowców, którzy przedstawiali dorobek i osiągnięcia profesora Jerzego Woyke.

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Konferencja Prof. Jerzego Woyke „90 lat z pszczołami przez świat”, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/konferencja-jerzego-woyke-90-lat-z-pszczolami-przez-swiat, data publikacji: 2016.12.12, data odczytu: 2016.12.15.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Jubileuszowa Konferencja Naukowa Prof. dr hab. dr h. c. mult. Jerzego Woyke „90 lat z pszczołami przez świat”, http://animal.sggw.pl/wp-content/uploads/2016/11/PROGRAM-KONFERENCJI.pdf, data odczytu: 2016.12.15.Liczba wyświetleń artykułu: 2115

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal-trabka 2016-12-20 20:33:49

100 lat to za mało! 200 lat profesorze i dużo zdrowia!  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Bastani – perskie lody szafranowe

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły