Portal Pszczelarski

Kontrola jakości handlowej produktów pszczelich - prace nad nowymi przepisami

pszczelarstwo w Polsce kontrola jakości handlowej produktów pszczelich miód z Ukrainy

Powstaje kolejny akt prawny, który może mieć wpływ na rynek miodu w Polsce. Tym razem chodzi o Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wykazu artykułów rolno-spożywczych przywożonych z zagranicy oraz ich minimalnej ilości podlegającej kontroli jakości handlowej.

Strona internetowa Polskiego Związku Pszczelarskiego informuje o obecnie obowiązujących przepisach w tym zakresie. Według nich kontroli jakości handlowej podlega przewóz ponad 0,5 tony miodu. Planuje się zmniejszenie tej ilości, by lepiej dostosować przepisy do aktualnych polskich realiów. Ma to szczególne znaczenie dla pszczelarzy, którzy nadal obawiają się napływu bardzo taniego miodu z Ukrainy. Należy wziąć pod uwagę zagrożenia związane z jakością miodu oraz chorobami, takimi jak zgnilec.

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Ile miodu można przewieźć przez granicę, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/ile-miodu-mozna-przewiezc-przez-granice, data publikacji: 2016.12.14, data odczytu: 2016.12.15.Liczba wyświetleń artykułu: 1568

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-12-19 20:14:50

Ciekawe na ile to wyjdzie tak, żeby nie zaszkodzić pszczelarzom...

michal-trabka

2016-12-20 20:34:51

Coś za bardzo rząd wziął się za wdrażanie zmian w przepisach... Czyżby kolejna ustawa pisana na kolanie?

oro54

2016-12-21 18:45:44

Krok po kroczku, krok po kroczku zbliżają się podatki. Rejestr sprzedanych towarów już zaczął obowiązywać, na razie tylko ilość i data. A jak to już spowszednieje i stanie się normą, to tylko już mały kroczek od pojawienia się kas fiskalnych. Jest dobrze, a lepiej już było. :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.