Portal Pszczelarski

Kontrola jakości handlowej produktów pszczelich - prace nad nowymi przepisami

pszczelarstwo w Polsce kontrola jakości handlowej produktów pszczelich miód z Ukrainy

Powstaje kolejny akt prawny, który może mieć wpływ na rynek miodu w Polsce. Tym razem chodzi o Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wykazu artykułów rolno-spożywczych przywożonych z zagranicy oraz ich minimalnej ilości podlegającej kontroli jakości handlowej.

Strona internetowa Polskiego Związku Pszczelarskiego informuje o obecnie obowiązujących przepisach w tym zakresie. Według nich kontroli jakości handlowej podlega przewóz ponad 0,5 tony miodu. Planuje się zmniejszenie tej ilości, by lepiej dostosować przepisy do aktualnych polskich realiów. Ma to szczególne znaczenie dla pszczelarzy, którzy nadal obawiają się napływu bardzo taniego miodu z Ukrainy. Należy wziąć pod uwagę zagrożenia związane z jakością miodu oraz chorobami, takimi jak zgnilec.

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Ile miodu można przewieźć przez granicę, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/ile-miodu-mozna-przewiezc-przez-granice, data publikacji: 2016.12.14, data odczytu: 2016.12.15.Liczba wyświetleń artykułu: 1753

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-12-19 20:14:50

Ciekawe na ile to wyjdzie tak, żeby nie zaszkodzić pszczelarzom...

michal-trabka 2016-12-20 20:34:51

Coś za bardzo rząd wziął się za wdrażanie zmian w przepisach... Czyżby kolejna ustawa pisana na kolanie?

oro54 2016-12-21 18:45:44

Krok po kroczku, krok po kroczku zbliżają się podatki. Rejestr sprzedanych towarów już zaczął obowiązywać, na razie tylko ilość i data. A jak to już spowszednieje i stanie się normą, to tylko już mały kroczek od pojawienia się kas fiskalnych. Jest dobrze, a lepiej już było. :)  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

1000 km zimą w obronie pszczół

Łyżeczka miodu a łyżeczka cukru

Czy sesja ciężarnej kobiety z pszczołami wpłynęła na śmierć jej dziecka?

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

BeePower! w Polsce i za granicą

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor