Portal Pszczelarski

I Jarmark Pszczeli w Gorzycach - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo śląskie relacja z wydarzenia I Jarmark Pszczeli w Gorzycach

11 grudnia 2016 w Gorzycach (województwo śląskie) odbył się I Jarmark Pszczeli. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko pszczelarzy, ale również miłośników produktów pochodzących z pracy pszczół. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Koła Pszczelarzy w Gorzycach, w trakcie trwania jarmarku istniała możliwość degustacji oraz zakupu produktów pszczelich. Kupić można było również świece woskowe, a także drobny sprzęt pszczelarski. W takcie trwania wydarzenia zaprezentowano stary i nowy sprzęt służący do pracy w pasiece. Po południu odbyła się prelekcja z wykorzystaniem materiałów multimedialnych, związana z pszczołami i ich wyrobami. Odwiedzający jarmark mieli możliwość obejrzenia interesującej wystawy "Pszczoła w obiektywie". Odbyły się również warsztaty tworzenia okolicznościowych świątecznych świec i robienia pierników. O artystyczną część zadbała wystawa rzeźb Józefa Burszyka "Drzewo i pszczoła". Miał miejsce także konkurs plastyczny skierowany w stronę dzieci.

Dobrze zorganizowane wydarzenie przyciągnęło wielu chętnych, nie tylko z Gorzyc. Organizatorami całości było Koło Pszczelarzy z Gorzyc oraz Wiejski Dom Kultury w Gorzycach.

Opracowano na podstawie:
Pszczelarze Gorzyce, http://pszczelarzegorzyce.wixsite.com/pszczelarzegorzyce. data odczytu: 2016.12.16.
Wiejski Dom Kultury w Gorzycach profil na portalu Facebook, https://www.facebook.com/WDK-Gorzyce-460873204035194/, data odczytu: 2016.12.16.Liczba wyświetleń artykułu: 1149

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Nan-e qandi

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Kapusta czerwona z porto