Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

I Jarmark Pszczeli w Gorzycach - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo śląskie relacja z wydarzenia I Jarmark Pszczeli w Gorzycach

11 grudnia 2016 w Gorzycach (województwo śląskie) odbył się I Jarmark Pszczeli. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko pszczelarzy, ale również miłośników produktów pochodzących z pracy pszczół. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Koła Pszczelarzy w Gorzycach, w trakcie trwania jarmarku istniała możliwość degustacji oraz zakupu produktów pszczelich. Kupić można było również świece woskowe, a także drobny sprzęt pszczelarski. W takcie trwania wydarzenia zaprezentowano stary i nowy sprzęt służący do pracy w pasiece. Po południu odbyła się prelekcja z wykorzystaniem materiałów multimedialnych, związana z pszczołami i ich wyrobami. Odwiedzający jarmark mieli możliwość obejrzenia interesującej wystawy "Pszczoła w obiektywie". Odbyły się również warsztaty tworzenia okolicznościowych świątecznych świec i robienia pierników. O artystyczną część zadbała wystawa rzeźb Józefa Burszyka "Drzewo i pszczoła". Miał miejsce także konkurs plastyczny skierowany w stronę dzieci.

Dobrze zorganizowane wydarzenie przyciągnęło wielu chętnych, nie tylko z Gorzyc. Organizatorami całości było Koło Pszczelarzy z Gorzyc oraz Wiejski Dom Kultury w Gorzycach.

Opracowano na podstawie:
Pszczelarze Gorzyce, http://pszczelarzegorzyce.wixsite.com/pszczelarzegorzyce. data odczytu: 2016.12.16.
Wiejski Dom Kultury w Gorzycach profil na portalu Facebook, https://www.facebook.com/WDK-Gorzyce-460873204035194/, data odczytu: 2016.12.16.Liczba wyświetleń artykułu: 1414

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.