Portal Pszczelarski

Szkody wyrządzone przez dziko żyjące zwierzęta chronione w 2016 r. na Podkarpaciu

pszczelarstwo podkarpackie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie pasieka zwierzęta niszczące pasieki

W tym roku do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie trafiło ponad pół tysiąca zgłoszeń dotyczących szkód wyrządzonych przez dziko żyjące zwierzęta. Wśród osób poszkodowanych nie brakuje również pszczelarzy, którym zwierzęcy mieszkańcy lasu niszczą pasieki.

Wśród zgłoszonych skarg najwięcej jest tych dotyczących bobrów, które niszczą drzewostan, wilków, które napadają na zwierzęta gospodarskie oraz na niedźwiedzie demolujące pasieki w poszukiwaniu miodu. Aby odszkodowanie z takiego tytułu otrzymać, szkodę należy zgłosić pisemnie lub telefonicznie.

Tylko w tym roku straty w rejonie Podkarpacia, które wyrządziły dziko żyjące zwierzęta chronione, wyniosły 535 tysięcy złotych.

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Wilki i bobry generują straty, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/51945/wilki-i-bobry-generuja-straty, data publikacji: 2016.12.15, data odczytu: 2016.12.16.Liczba wyświetleń artykułu: 1771

Komentarze z forum pszczelarskiego

Adam_Poch

2016-12-18 15:39:01

Tylko na Podkarpaciu 0,5 mln. Razy 16 województw to 8 mln zł. Sporo, ale chyba nie jest to najważniejsze. To pewnie dorobek wielu osób, a odszkodowania nie pokryją wszystkich strat...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.