Portal Pszczelarski

Szkody wyrządzone przez dziko żyjące zwierzęta chronione w 2016 r. na Podkarpaciu

pszczelarstwo podkarpackie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie pasieka zwierzęta niszczące pasieki

W tym roku do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie trafiło ponad pół tysiąca zgłoszeń dotyczących szkód wyrządzonych przez dziko żyjące zwierzęta. Wśród osób poszkodowanych nie brakuje również pszczelarzy, którym zwierzęcy mieszkańcy lasu niszczą pasieki.

Wśród zgłoszonych skarg najwięcej jest tych dotyczących bobrów, które niszczą drzewostan, wilków, które napadają na zwierzęta gospodarskie oraz na niedźwiedzie demolujące pasieki w poszukiwaniu miodu. Aby odszkodowanie z takiego tytułu otrzymać, szkodę należy zgłosić pisemnie lub telefonicznie.

Tylko w tym roku straty w rejonie Podkarpacia, które wyrządziły dziko żyjące zwierzęta chronione, wyniosły 535 tysięcy złotych.

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Wilki i bobry generują straty, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/51945/wilki-i-bobry-generuja-straty, data publikacji: 2016.12.15, data odczytu: 2016.12.16.Liczba wyświetleń artykułu: 2033

Komentarze z forum pszczelarskiego

Adam_Poch 2016-12-18 15:39:01

Tylko na Podkarpaciu 0,5 mln. Razy 16 województw to 8 mln zł. Sporo, ale chyba nie jest to najważniejsze. To pewnie dorobek wielu osób, a odszkodowania nie pokryją wszystkich strat...  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

XXI Krakowskie Miodobranie

Aganetha Dyck - pszczela artystka z Kanady

I Światowy Dzień Pszczół w Pasiece Juliusza

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Letnia sałatka z szynką, melonem i miodem

Tarta z brzoskwiniami i miodem

Marlenka - ciasto z miodem

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie