Portal Pszczelarski

1000 km zimą w obronie pszczół

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska 1000 km zimą w obronie pszczół Jedziemy na Miodzie

1000 km zimą w obronie pszczół to nazwa wyjątkowej akcji pszczelarskiej w ramach projektu Jedziemy na Miodzie. Wyjątkowej bo łączącej ochronę pszczół, promocję konsumpcji miodu jako napoju izotonicznego, wyprawę rowerową w ekstremalnym wydaniu.

W lutym i marcu 2017 r. grupa pomysłodawców planuje pokonać na rowerach dystans ponad 1500 km po wschodniej i północnej Polsce. Będą musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi (niska temperatura, zaspy, śnieg, zimny wiatr) i wyjątkowymi uwarunkowaniami regionalnymi (przejazd przez Suwałki - najchłodniejszy obszar Polski). 

Jak zapowiadają na swojej stronie: jedziemynamiodzie.org, kondycja jest póki co gorsza niż 4 lata temu, kiedy to w lutym i marcu 2013 roku przejechali po południowej i zachodniej Polsce blisko 1800 km, zjadając 7 kg miodu, 1 kg pyłku kwiatowego i 10 kg płatków owsianych. Do lutego jeszcze jest kilka miesięcy i pracując jak pszczoły, z pewnością powrócą do poprzedniej kondycji.

Wstępny plan wyprawy w ramach "1000 km zimą w obronie pszczół" przedstawia się następująco:

Grudzień 2016 to czas poświęcony na treningi, sprawdzanie sprzętu, projektowanie grafik i emblematów wyprawy oraz... przygotowanie zbiórki na PolakPotrafi.pl

Styczeń 2017 przeznaczony będzie na dalsze treningi długodystansowe, naprawę i sprawdzanie sprzętu zimowego, produkcję emblematów wyprawy, zakończenie zbiórki na PolakPotrafi.pl i zakup niezbędnego wyposażenia zimowego. 

Luty 2017 to rozpoczęcie wyprawy. Start w Pszczelej Woli pod Lublinem, Puszcza Białowieska i dalej do Augustowa.

Marzec 2017 to kontynuacja wyprawy. Trasa przejazdu przebiegać będzie od Augustowa, przez Suwałki i Elbląg do Sopotu. Po przerwie w Trójmieście dojazd do Świnoujścia.

Opracowano na podstawie:

Jedziemy Na Miodzie, Nowa wyprawa na miodzie !, http://jedziemynamiodzie.org/, Data odczytu: 14.12.2016 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1591

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan

2016-12-15 20:14:19

mam taki pomysł żeby przy każdej wsi na oznakowaniu poniżej obrazków z domkami zamocowaćtabliczki ratujmy pszczoły będziemy zyć długo i szczęśliwie

blondynekkrk

2016-12-17 21:04:58

Pomysł dobry, ale koszt pewnie gigantyczny :) Niemniej fajnie byłoby gdyby pomysł jazdy w tak szczytnym celu był lepiej nagłośniony.

tulipan

2017-01-03 17:17:47

to prawda media społeczne nie informują o tym wydarzeniu opinni publicznej

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.