Portal Pszczelarski

1000 km zimą w obronie pszczół

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska 1000 km zimą w obronie pszczół Jedziemy na Miodzie

1000 km zimą w obronie pszczół to nazwa wyjątkowej akcji pszczelarskiej w ramach projektu Jedziemy na Miodzie. Wyjątkowej bo łączącej ochronę pszczół, promocję konsumpcji miodu jako napoju izotonicznego, wyprawę rowerową w ekstremalnym wydaniu.

W lutym i marcu 2017 r. grupa pomysłodawców planuje pokonać na rowerach dystans ponad 1500 km po wschodniej i północnej Polsce. Będą musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi (niska temperatura, zaspy, śnieg, zimny wiatr) i wyjątkowymi uwarunkowaniami regionalnymi (przejazd przez Suwałki - najchłodniejszy obszar Polski). 

Jak zapowiadają na swojej stronie: jedziemynamiodzie.org, kondycja jest póki co gorsza niż 4 lata temu, kiedy to w lutym i marcu 2013 roku przejechali po południowej i zachodniej Polsce blisko 1800 km, zjadając 7 kg miodu, 1 kg pyłku kwiatowego i 10 kg płatków owsianych. Do lutego jeszcze jest kilka miesięcy i pracując jak pszczoły, z pewnością powrócą do poprzedniej kondycji.

Wstępny plan wyprawy w ramach "1000 km zimą w obronie pszczół" przedstawia się następująco:

Grudzień 2016 to czas poświęcony na treningi, sprawdzanie sprzętu, projektowanie grafik i emblematów wyprawy oraz... przygotowanie zbiórki na PolakPotrafi.pl

Styczeń 2017 przeznaczony będzie na dalsze treningi długodystansowe, naprawę i sprawdzanie sprzętu zimowego, produkcję emblematów wyprawy, zakończenie zbiórki na PolakPotrafi.pl i zakup niezbędnego wyposażenia zimowego. 

Luty 2017 to rozpoczęcie wyprawy. Start w Pszczelej Woli pod Lublinem, Puszcza Białowieska i dalej do Augustowa.

Marzec 2017 to kontynuacja wyprawy. Trasa przejazdu przebiegać będzie od Augustowa, przez Suwałki i Elbląg do Sopotu. Po przerwie w Trójmieście dojazd do Świnoujścia.

Opracowano na podstawie:

Jedziemy Na Miodzie, Nowa wyprawa na miodzie !, http://jedziemynamiodzie.org/, Data odczytu: 14.12.2016 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1690

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan 2016-12-15 20:14:19

mam taki pomysł żeby przy każdej wsi na oznakowaniu poniżej obrazków z domkami zamocowaćtabliczki ratujmy pszczoły będziemy zyć długo i szczęśliwie

blondynekkrk 2016-12-17 21:04:58

Pomysł dobry, ale koszt pewnie gigantyczny :) Niemniej fajnie byłoby gdyby pomysł jazdy w tak szczytnym celu był lepiej nagłośniony.

tulipan 2017-01-03 17:17:47

to prawda media społeczne nie informują o tym wydarzeniu opinni publicznej  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Skrzydełka z miodem i chili