Portal Pszczelarski

Grudniowe spotkanie pszczelarzy z MGKP w Świeciu 2016

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Pszczelarz 2016 roku Antoni Szefler Jerzy Wyrwas Marek Podlewski Kujawskie Centrum Pszczelarskie Hodowli i Selekcji Pszczoły Kraińskiej Marek Podlewski Bractwo Bartników Miejsko-Gminne Koło Pszczelarzy w Świeciu

Grudniowe spotkanie pszczelarzy z Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Świeciu odbyło się na plebanii lokalnej fary. Przybyło na nie 40 osób, wśród nich kilkanaścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 7, które należą do lokalnego kółka pszczelarskiego. 

Na spotkanie przybyli również przedstawiciele lokalnych władz. Burmistrz Świecia, Tadeusz Pogoda, chwalił koło pszczelarskie za współpracę z dziećmi. Podczas spotkania do Bractwa Bartników przyjęta została opiekunka młodych pszczelarzy. Natomiast najbardziej wyróżniający się posiadacze pasiek zostali wyróżnieniu nagrodą Pszczelarza 2016 roku. Otrzymali ją Antoni Szefler i Jerzy Wyrwas, w dowód uznania za największą ilość wyprodukowanego miodu i największą wydajność z jednej rodziny. W spotkaniu uczestniczył także Marek Podlewski z Kujawskiego Centrum Pszczelarskiego Hodowli i Selekcji Pszczoły Kraińskiej. Zapowiedział on współorganizację przyszłorocznych szkoleń, a także zajęć dla najmłodszych. 

Wiele akcji związanych z promocją pszczelarstwa w tym regionie jest finansowana z budżetu gminy Świecie. Swoje wsparcie oferuje również powiat świecki, dzięki czemu właściciele pasiek w starszym wieku mają komu przekazywać swoje dziedzictwo. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Pomorska, Mali pszczelarze ze Świecia obdarowali wszystkich, http://www.pomorska.pl/wiadomosci/swiecie/a/mali-pszczelarze-ze-swiecia-obdarowali-wszystkich,11577628/, data publikacji: 2016.12.14, data odczytu: 2016.12.14Liczba wyświetleń artykułu: 2083

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Pierniczki z miodem na święta - wersja 1

Korzenna sałatka z tofu i miodem na jabłkach

Krążki owsiane z żurawiną i miodem

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek