Portal Pszczelarski

Grudniowe spotkanie pszczelarzy z MGKP w Świeciu 2016

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Pszczelarz 2016 roku Antoni Szefler Jerzy Wyrwas Marek Podlewski Kujawskie Centrum Pszczelarskie Hodowli i Selekcji Pszczoły Kraińskiej Marek Podlewski Bractwo Bartników Miejsko-Gminne Koło Pszczelarzy w Świeciu

Grudniowe spotkanie pszczelarzy z Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Świeciu odbyło się na plebanii lokalnej fary. Przybyło na nie 40 osób, wśród nich kilkanaścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 7, które należą do lokalnego kółka pszczelarskiego. 

Na spotkanie przybyli również przedstawiciele lokalnych władz. Burmistrz Świecia, Tadeusz Pogoda, chwalił koło pszczelarskie za współpracę z dziećmi. Podczas spotkania do Bractwa Bartników przyjęta została opiekunka młodych pszczelarzy. Natomiast najbardziej wyróżniający się posiadacze pasiek zostali wyróżnieniu nagrodą Pszczelarza 2016 roku. Otrzymali ją Antoni Szefler i Jerzy Wyrwas, w dowód uznania za największą ilość wyprodukowanego miodu i największą wydajność z jednej rodziny. W spotkaniu uczestniczył także Marek Podlewski z Kujawskiego Centrum Pszczelarskiego Hodowli i Selekcji Pszczoły Kraińskiej. Zapowiedział on współorganizację przyszłorocznych szkoleń, a także zajęć dla najmłodszych. 

Wiele akcji związanych z promocją pszczelarstwa w tym regionie jest finansowana z budżetu gminy Świecie. Swoje wsparcie oferuje również powiat świecki, dzięki czemu właściciele pasiek w starszym wieku mają komu przekazywać swoje dziedzictwo. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Pomorska, Mali pszczelarze ze Świecia obdarowali wszystkich, http://www.pomorska.pl/wiadomosci/swiecie/a/mali-pszczelarze-ze-swiecia-obdarowali-wszystkich,11577628/, data publikacji: 2016.12.14, data odczytu: 2016.12.14Liczba wyświetleń artykułu: 1966

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom