Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Grudniowe spotkanie pszczelarzy z MGKP w Świeciu 2016

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Pszczelarz 2016 roku Antoni Szefler Jerzy Wyrwas Marek Podlewski Kujawskie Centrum Pszczelarskie Hodowli i Selekcji Pszczoły Kraińskiej Marek Podlewski Bractwo Bartników Miejsko-Gminne Koło Pszczelarzy w Świeciu

Grudniowe spotkanie pszczelarzy z Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Świeciu odbyło się na plebanii lokalnej fary. Przybyło na nie 40 osób, wśród nich kilkanaścioro dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 7, które należą do lokalnego kółka pszczelarskiego. 

Na spotkanie przybyli również przedstawiciele lokalnych władz. Burmistrz Świecia, Tadeusz Pogoda, chwalił koło pszczelarskie za współpracę z dziećmi. Podczas spotkania do Bractwa Bartników przyjęta została opiekunka młodych pszczelarzy. Natomiast najbardziej wyróżniający się posiadacze pasiek zostali wyróżnieniu nagrodą Pszczelarza 2016 roku. Otrzymali ją Antoni Szefler i Jerzy Wyrwas, w dowód uznania za największą ilość wyprodukowanego miodu i największą wydajność z jednej rodziny. W spotkaniu uczestniczył także Marek Podlewski z Kujawskiego Centrum Pszczelarskiego Hodowli i Selekcji Pszczoły Kraińskiej. Zapowiedział on współorganizację przyszłorocznych szkoleń, a także zajęć dla najmłodszych. 

Wiele akcji związanych z promocją pszczelarstwa w tym regionie jest finansowana z budżetu gminy Świecie. Swoje wsparcie oferuje również powiat świecki, dzięki czemu właściciele pasiek w starszym wieku mają komu przekazywać swoje dziedzictwo. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Pomorska, Mali pszczelarze ze Świecia obdarowali wszystkich, http://www.pomorska.pl/wiadomosci/swiecie/a/mali-pszczelarze-ze-swiecia-obdarowali-wszystkich,11577628/, data publikacji: 2016.12.14, data odczytu: 2016.12.14Liczba wyświetleń artykułu: 2462

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.