Portal Pszczelarski

Agroprzedsiębiorca Rzeczpospolitej Polskiej 2016 pszczelarzem

pszczelarstwo w Polsce Agroprzedsiębiorca Rzeczypospolitej Polskiej 2016 Ryszard Sułkowski

6 grudnia 2016 w Muzeum Kolekcji imienia Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczysta gala związana z wręczeniem nagród laureatom konkursu Agroprzedsiębiorca Rzeczypospolitej Polskiej 2016 roku, który zorganizowała redakcja miesięcznika Agro. W tym roku tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP otrzymał pszczelarz. Patronatem honorowym wydarzenie objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego - Czesław Siekierski.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Polskiego Związku Pszczelarskiego, wyróżnieniem został nagrodzony Ryszard Sułkowski, pszczelarz, właściciel firmy stolarskiej, a w latach 2004-2008 Wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego. Obecna firma laureata jest jedną z największych, które specjalizują się w produkcji ekologicznego, drewnianego sprzętu pszczelarskiego w całej Europie Zachodniej. Firma tworzy ule, ule ozdobne, ramki pszczele, rojnice, podkarmiaczki itp. Firma ma na swoim koncie liczne już nagrody. Tytuł Agroprzedsiębiorcy RP 2016 dołączy do tego grona.

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Agroprzedsiębiorca RP 2016, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/agroprzedsiebiorca-rp-2016, data publikacji: 2016.12.13, data odczytu: 2016.12.14.Liczba wyświetleń artykułu: 2076

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-12-17 21:33:12

Gratulacje! :) Im więcej pszczelarskich sukcesów, tym lepiej dla całej branży!  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia